Wpis z mikrobloga

Komunikacja miejska w Niemczech, w szczycie rozwoju cywilizacji 2024 xD

-Ty zupełnie punktualny wg appki, jedziesz spóźnionym autobusem na dworzec kolejowy.
-Wbiegasz na peron z myślą, że Masz 2 minuty do odjazdu kolejki podmiejskiej.
-Wg elektronicznego rozkładu jazdy pociąg ma 20 minut opóźnienia xD.
-To i tak dobrze, bo normą jest, że wypadają zupełnie.
-W finale, na szczęście po minucie przyjechała inna, która była opóźniona już 20 minut wcześniej.

#heheszki #niemcy #pociagi
  • 9
  • Odpowiedz
@WojciechM-ce: No parę niedociągnięć jest, ale za to w Kolonii grasuje menel który zaspokaja się biletomatami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różowa kiedyś wracała z pracy i potrwało to dłużej, bo policja musiała wyciągnąć typa bo zdjął spodnie i posuwał biletomat XD A ostatnio widziała go jak na przystanku lizał i palcował przycisk INFO do kontaktu z KVB ¯\(ツ)/¯

Może i nie jest najszybciej ale za to podróże
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Z reguły ociera się w spodniach a moja różowa nie miała psychy żeby się przyjrzeć gdy robił to bez gaci ( ͡° ʖ̯ ͡°)

One Man, One Jar też jej się nie podobał, więc ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 4
@erni13: nie kojarzę. Ze znanych person w centrum kolonii, kojarzę tylko kataryniarza na schildergasse, no i karla-murzyna, który obok katedry nonstop gra tą samą melodię na fujarce.
  • Odpowiedz
@WojciechM-ce
Wlasnie mialem napisac ze u mnie w HH dziala to az zbyt wzorowo. Ale akurat zlapalismy opoznienie ^_^

Generalnie to sie oplaca tylko w centrach miast, gdzie szukanie parkingu to katastrofa. Kolejki podmiejskie to patologia.
  • Odpowiedz
@WojciechM-ce: Mam znajomą Belgijkę z tej małej niemieckojęzycznej części. Jej ulubioną rozrywką jest mówienie w czym Niemcy są gorsze od Belgii (wg niej we wszystkim). Ale w sumie jak ja kiedyś jechałem z Horrem do Kolonii to pierwszy pociąg odwołanyz drugi opóźniony 40 minut xd
  • Odpowiedz