Wpis z mikrobloga

  • 25
@poradnikspeleologiczny: Mój syn jest niemożliwy , mówi do mnie , będziemy jeść robaki ? Bo w Carrefourze som :) ja ze tak. Poszedł do Rafała i mówi wujo chcesz jednego robaka ? On ze tak alan na to Aha wszyscy jemy robaki ;) poczym poszedł do kuchni wziąl w rękę rękawiczkę silikonowa daje krzyskowi i mówi masz tata załóż bo siii jest ;) hehehe ( dmuchaj chce kawałek , mniam mniam
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: jakiś czas temu kupiłem mączniki solone w Carrefourze z ciekawości i rzeczywiście były bardzo smaczne (chociaż mogłyby być mocniej posolone). Jakby były tańsze to kupowałbym częściej, ale ok 15 zł za 10g to jednak dużo. Od jakiego czasu też nie widzę już tych robalowych artykułów, więc strzelam, że nie były hitem
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: mnie bawi jak taki nowobogacki polaczek pojedzie do jakiegoś kraju trzeciego świata do kurortu i robi sobie zdjęcia z tarantulami na patyku (których swoją drogą lokalsi nie jedzą odkąd nie ma klęski głodu a są pod białych turystów xD) a potem dokładni ci sami ludzie bóldupią na facebookach że masoni im karzą kupować robaki w Lidlu. XDDD
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny:
xD.
Nawet popularyzatorzy jedzenia dzikich owadów, jak np. dr hab Łukasz Łuczaj, przyznają że te z hodowli nie nadają się do jedzenia bo po prostu śmierdzą.
Chociaż z drugiej strony ludzie jedzą kurczaka z biedry a on też zawsze capi xD.
  • Odpowiedz
@poradnikspeleologiczny: przecież wystarczy dobry marketing. Jakby zrobili batony proteinowe w dobrej cenie z faktycznie dużą ilością białka typu batonik 100g gdzie połowa to białko to sportowe świry by wszystko wykupowały. Obecnie te robaki to nowość i kosztują po kilkanaście złoty za 20g.
  • Odpowiedz