Wpis z mikrobloga

W sobotę mam ultra stresujące wydarzenie życiowe, ostatnio przy takim zdarzeniu miałem okrutne problemy z zaśnięciem co zaskutkowało 3h snem i bycie wrakiem gdzie miałem być wyspany i zdolny do podejmowania ciężkich decyzji.
Generalnie sypiam dobrze i nie miewam takich problemów, ale podświadomość robi swoje.
Czy są może jakieś leki która pomogą mi zasnąć i zniwelować stres w piątek w nocy?
Mam również wizytę u internisty ale nie wiem czy doradzi mi coś sensonwego.
Taguje, nie bijcie xD
#bezsennosc #psychologia #medycyna #sluzbazdrowia #lekarz #narkotykizawszespoko
  • 18
  • Odpowiedz
@Kanye__West
Pierwszym wyborem powinno być coś z melatoniną. Bez recepty i tanie. Aby zadziałała trzeba powzięciu leku położyć się w CIEMNYM pokoju - żadnego czytania, oglądania tv etc. Oczy i mózg musi mieć informację ze jest noc.
Drugim wyborem będą wszelkie ziołowe uspokajacze. Imho najlepszy to Aboca Sedivitax. Można brac 2 tabletki aby zasnąć Ok 45pln.
Inne chemikalia to już raczej lekarz.
  • Odpowiedz
@Kanye__West: ogólnie źle spałem, to po powrocie do pregabaliny się unormowało. Ale to na co dzień, tak to najczęściej przepisują jakąś hydroksyzynę. Propranolol (j/w) w sumie też może być.

  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000 takie metody stosuje na dzień. Tutaj chyba najgorsza rolę odgrywa stres. Serce szybciej bije, skupisko myśli, mimo zaśnięcia budzę się po chwili :/. Przeanalizuję temat tych ziółek. Dziękuję
  • Odpowiedz
  • 0
@CherryJerry szczerze nie mam pojęcia. Ashwe biorę na codzień.
Może spróbuję na test z tym Propranololem, poczytałem i brzmi ciekawie.
Potrzebuje z pewnością czegoś ciut mocniejszego niż takie standardy.
To jest takie dziwne uczucie, taki lęko-stres którego skutkiem jest brak snu :( nie chce tego znów przeżywać.
  • Odpowiedz
@Kanye__West: kup melise i szyszkę chmielu w tabletkach weź jedna po drugiej w odstępach pół godziny Wyciszy Cię plus melatoninę 5 miligramów ja biorę 3 tabletki i po okolo 10 minutach wszystko wyłączam i idę spać powinno się udać.
  • Odpowiedz
To jest takie dziwne uczucie


@Kanye__West: ja po takiej nocy czuję się jakbym miał kaca :/ Inaczej mam, jak nie prześpię nocy bo np. oglądałem seriale, a inaczej jak była "stresowa" noc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kanye__West: setaloft to lek antydepresyjny, jeden z tych pierwszego rzutu, ale nie polecam jeżeli serio nie masz depresji. Ja po sercie - o ile pamiętam - to wybudzałem się strasznie wcześnie i nawet byłem wyspany. Ale żeby to podziałało to musisz 1-2 tygodnie poczekać i większosć na początku wpada w straszną apatię.
  • Odpowiedz