Wpis z mikrobloga

Włóczenie się po górach jest uzależniające. Wystarczy odbić od szlaku, żeby przez cały weekend nie spotkać żywego ducha. Jedzenie z ogniska smakuje jak z najlepszej knajpy. Kawa na wodzie z potoku – no cóż, bywa różnie 😉 Wieczorem do snu utula szum drzew, a poranek budzi wciskającym się do śpiwora chłodem. Ciężko się od tego odzwyczaić.

Nie oddam tego wszystkiego okiem aparatu, ale jakąś część, to i owszem. To nie wielka ekspedycja w dzikie ostępy, a weekendowy wyskok w Sudety. Włóczę się na rowerze, jak masz ochotę – powłócz się ze mną.

#bushcraft #survival #biwakowanie #biwak #outdoor #gory #turystyka #podrozujzwykopem #trekking #wycieczka #hiking #rower #rowery
LokalistaYT - Włóczenie się po górach jest uzależniające. Wystarczy odbić od szlaku, ...

źródło: 20240413_084304

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@LokalistaYT
Uważaj na siebie ziomek.
Populacja wilków cały czas rośnie. Ostatnio kolega znajomego znalazł rozszarpane zwłoki mężczyzny.
Niedźwiedźie od strony Słowacji też u nas bywają i są coraz częściej widywanie przez myśliwych.
  • Odpowiedz
Fajna sprawa, sam bym spróbował ale odstraszają mnie dzikie zwierzęta, głównie niedźwiedzie i wilki. Mimo, że niedźwiedzi nie ma to wilków się nie boisz?
  • Odpowiedz
@LokalistaYT: Z jednej minimalizm (tunel zamiast namiotu), z drugiej jednak lampa naftowa :D Z ciekawosci - polskie gory, czy za granica?
Co do spania, to czasem wrecz przy samym szlaku mozna i nie ma z tym problemu, o ile nie wylegujesz sie do 9 w spiworze.. ale kwestia gor i pory roku. W Polskich nie do zrobienia w sordku sezonu, zwlaszcza w tych popularnych..
  • Odpowiedz
@LokalistaYT: Świetny klimat i ładne ujęcia :) Z ciekawości - ważyłeś rower razem ze szpejem? Wygodnie Ci taką maczetą ogarniać drobne prace obozowe?:P Pozdrawiam z podnóża gór Opawskich!
  • Odpowiedz
  • 0
@taKiIgor dziękuję. Co do roweru i sprzętu- nie ważyłem, ale lekki nie jest. Wcześniej używałem mniejszego noża (mory). Jednak przy ognisku większy nóż jest bardziej pomocny
  • Odpowiedz