Wpis z mikrobloga

że premier wie jak obnizyc ceny


@banicjant997: to jest tylko twoja interpretacja jego słów

można by się pokusić o inną np "gdybym rządził przez ostatnie lata do dzisiaj to tak bym kierował polityką energetyczną, że ceny byłyby znacznie mniejsze" i taka interpretacja jest tyle samo warta co twoja ¯\(ツ)/¯

no chyba, że szerszy kontekst wypowiedzi wskazuje inaczej ale to trzeba wtedy cytować w całości
  • Odpowiedz
  • 0
@zapomnialemhaslo: Mozna rozkładac to na części pierwsze i analizowac kazde slowo ale to bez sensu. Bez sensu jak tłumaczenia wyborców tuska, kiedy chłop czegos nie dotrzyma ze jest to przenosnia, alegoria i generalnie jak gosc cos wygłasza do ludu to za słowami stoi multum znaczeń i drugich den.
Wiesz dobrze ze takie wystąpienia do wyborców to zerojedynkowe hasła a nie zstąpienie mesjasza i głoszenie ewangelii. Chłop wyszedł, powiedział ze zna sposoby
  • Odpowiedz
Wiesz dobrze ze takie wystąpienia do wyborców to zerojedynkowe hasła


@banicjant997: no Tusku zastosował tu sztuczkę retoryczną, powiedział coś czego nie da się zweryfikować przedstawiając się w dobrym świetle, a swoich przeciwników w złym

bardzo mi przykro, że się na nią złapałeś ale teraz już wiesz, że politycy tak robią i będziesz w przyszłości bardziej uważny

jakby Tusk powiedział "jak wygram wybory to paliwo będzie za 5 pln" to miałbyś rację
  • Odpowiedz
  • 0
bardzo mi przykro, że się na nią złapałeś


@zapomnialemhaslo: Na nic sie nie złapałem bo pamietam poprzednie rządy i bardzo podobny styl farmazona, aktora i typa złotoustego.

"jak wygram wybory to paliwo będzie za 5 pln"


@zapomnialemhaslo: No to wtedy wyborcy tłumaczyliby ze nie wspomniał o której kandydaturze mowa, o jakim dniu ani godzinie xD dokładnie jak ze 100 przenosniami na 100 dni. Tyle fikołów ile wyczytałem na ten temat
  • Odpowiedz
Na nic sie nie złapałem


@banicjant997: no to nie rozumiem twojego oburzenia skoro już wtedy wiedziałeś, że Tusk nie obiecuje paliwa po 5 zeta po wygranych wyborach

No to wtedy wyborcy tłumaczyliby


może tak, może nie
ale wtedy ty miałbyś rację krytykując go za niezrealizowanie obietnicy

jak wy, tłumaczących kazdy błąd jako alegoria, przenosnia, parabola


na razie to ty tutaj nad interpretujesz słowa Tuska żeby pasowało ci pod tezę, a ja
  • Odpowiedz
  • 0
no to nie rozumiem twojego oburzenia


@zapomnialemhaslo: nie jestem oburzony, wrzucam faktyczne wypowiedzi

może tak, może nie

ale wtedy ty miałbyś rację krytykując go za niezrealizowanie obietnicy


@zapomnialemhaslo: moge krytkowac nie za datę ale za okreslenie co moze premier, po czym wycofanie sie z tego bedac juz u władzy

na razie to ty tutaj nad interpretujesz słowa Tuska żeby pasowało ci pod tezę


@zapomnialemhaslo: j/w- to nie interpretacja tylko
  • Odpowiedz