Wpis z mikrobloga

Jak ja #!$%@? po ludzku tym chuopom współczuje. Wyjechali z kraju który nic im #!$%@? nigdy nie dał, tylko walił ciągle w ryj korupcją i układzikami oligarchów, a teraz nagle mają wracać i iść na przemielenie bo jaśnie pan Zełeński i inny #!$%@? Kliczko sobie tego życzą - ktoś w końcu musi bronić ich interesów.

Nic do #!$%@? pana dziwnego że się buntują. Będąc w tej samej sytuacji zrobiłbym identycznie to samo. Liczy się dobro moje, mojej rodziny i bliskich - a zapewnia je #!$%@?. A nie #!$%@? śmierć w gównie w imie pana polityka hatfu
#wojna #ukraina
  • 62
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Możesz po prostu napisać, że się boisz. Spoko, to nic złego, normalne uczucie.

Musisz tylko pamiętać o kilku sprawach:
- za granicą będziesz obywatelem drugiej kategorii
- emigracja wcale nie jest łatwa, nawet w czasie pokoju. Nie wychowałeś się w kraju do którego pojedziesz. Nie masz więzów kulturalny, społecznych itp. W czasie wojny zapewne część będzie na ciebie patrzyła jak na dezertera
- jeśli nikt w obecnej sytuacji nie stawiałby
  • Odpowiedz
Chłopie, widać, że nie znasz historii naszego kraju i II WŚ.


Przez pierwsze 3 dni radziliśmy sobie świetnie.


@WykopekNaPolEtatu: No ba, w gazetach nawet pisali, że już prawie pod Berlinem jesteśmy. ;)
  • Odpowiedz
@kazal:

No ba, w gazetach nawet pisali, że już prawie pod Berlinem jesteśmy. ;)

Początek wojny serio świetnie nam szedł. Pózniej weszło wojsko niemieckie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biggle

Not so fast. Zełeński mógł się zawinąc do US na początku wojny ale został w Kijowie, a nikt wtedy nie wiedział jak potoczy się wojna

Powiedzmy sobie szczerze, to był sprytny rzut propagandowy. Zeleńsky miał obstawe amerykanów i
  • Odpowiedz
gdy ją porzucisz na rzecz obrony swojego kraju i zginiesz w męczarniach od zbłąkanego odłamka


@maad: Kolejny #!$%@? bez honoru, uciekaj tchórzu i szukaj Sobie jakiegoś wytłumaczenia.
  • Odpowiedz
@szlizewsi: tylko twoja odpowiedź nie wyjaśnia, dlaczego ktoś powinien walczyć o kraj OBOWIĄZKOWO. Bo to że ktoś to wybierze - ok jego wybór, jego kalkulacja. Ale dlaczego ludzi do tego przymuszać?

Bo to że jedni uznają ze warto walczyc bo walczą o rodzinę a nie o siebie (rozumiem że jesli ktos ma rodzine na terenach gdzie ruski może wejsc, ale ja np. mam rodzinę na zachodzie Polski i w Niemczech, więc
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: Brak honoru to porzucenie swojej rodziny. 99% chłopów na froncie wraca w worku albo jako inwalida, a jak liczysz że będziesz tym szczęśliwcem który dożyje końca to powodzenia xD
  • Odpowiedz
@Martwy_stwor: Generalnie się zgadzam, ale tutaj chyba nie ma dobrych wyjść... Bo jak garstką ochotników walczyć z krajem, który przymusza swoich obywateli?
Dlatego mamy sojusze i trzymajmy kciuki za NATO. Gorzej jak Chiny atakiem na Tajwan rozciągnie USA na 2 fronty. A słyszałem, że USA nie ukrywają, że pacyfik jest dla nich ważniejszy...
  • Odpowiedz
@Zoriuszka

Uwaga na kacapską narrację.

"Nie ma sensu walczyć za naród. Trzeba wyjechać i unikać poboru" (a ptzy okazji oddać kraj bez walki kacapom :) )

Oczywiście przekonają się boleśnie, że tu od wieków nienawiść do bolszewików ani trochę zmalała i obowiązkiem jest derusyfikacja ich szeregów.

Nasi pradziadkowie patrzą na nas i oczekują, że my tak jak i oni będziemy zwalczać każdego bolszewika, który odważy się nasz kraj naruszyć.

Naród i jego
  • Odpowiedz
nie ma źródeł, wcale a wcale


@maad: POKAŻ.
Mądry znajdzie i pokaże, a Głupi odpisze - "sam Sobie poszukaj", "już skasowali", "teraz nie mogę znaleźć"
Masz statystyki, które sam wymyślasz.
  • Odpowiedz
Gorzej jak Chiny atakiem na Tajwan rozciągnie USA na 2 fronty. A słyszałem, że USA nie ukrywają, że pacyfik jest dla nich ważniejszy...


@szlizewsi: Kraje UE będące w Nato mają razem więcej broni i wojska, niż Rosja.
  • Odpowiedz
Masz statystyki, które sam wymyślasz


@dlugi-gr: Oczywiście że tak, a teraz sam sobie odpowiedz jaki jest aktualnie stosunek zgonów do chłopów którzy zeszli z frontu biorąc pod uwagę że dziennie odpada 1000-1500 osób i mało kto jest cofany. Realistycznie patrząc myślę że szanse są mniejsze niż rzut monetą
  • Odpowiedz