Wpis z mikrobloga

Jak ja #!$%@? po ludzku tym chuopom współczuje. Wyjechali z kraju który nic im #!$%@? nigdy nie dał, tylko walił ciągle w ryj korupcją i układzikami oligarchów, a teraz nagle mają wracać i iść na przemielenie bo jaśnie pan Zełeński i inny #!$%@? Kliczko sobie tego życzą - ktoś w końcu musi bronić ich interesów.

Nic do #!$%@? pana dziwnego że się buntują. Będąc w tej samej sytuacji zrobiłbym identycznie to samo. Liczy się dobro moje, mojej rodziny i bliskich - a zapewnia je #!$%@?. A nie #!$%@? śmierć w gównie w imie pana polityka hatfu
#wojna #ukraina
  • 62
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Rozumiem, że w takim scenariuszu ich starzy czy dziadkowie mają zdychać na Ukrainie? Bo skoro nie ma komu bronić kraju to starcy lecą do ziemi zgodnie z zasadą „zapewne wieku z was zginie, ale jest to strata na którą jestem gotów”?
  • Odpowiedz
ale gdyby ukraina teraz nie walczyla jak polska kiedys, to by rosja juz ja zajela, i ukraina by nie istniala. Nie rozumiesz? Po co bronic czegos, kiedy ktos nie chce? Mialbys teraz Polske gdyby narod polski nie chcial?


@robertkk: Ukraina dokonała akurat rzeczy, której nie udało się dokonać Polsce w drugiej wojnie światowej - utrzymać się na tyle długo, żeby otrzymać pomoc. Podczas IIWŚ Polska została spacyfikowana w niecały miesiąc, więc
  • Odpowiedz
@Zoriuszka no dobrze a jak to sobie wyobrażasz, do walki idą tylko chętni, jest ich mało więc ruskie radzą sobie bez problemu, potem idą na następne kraje, scenariusz się powtarza aż do Portugalii więc wskakujemy sobie pomieszać w oceanie?
  • Odpowiedz
  • 3
@Essology: zdaje sobie sprawę iż to co opisuję to scenariusz idylliczny i niemożliwy, bo jego efekt byłby taki jak opisujesz. Jednakże to iż obecna sytuacja jest nieunikniona, nie zmienia że i tak mi ich po prostu po ludzku szkoda i nie dziwię się ich akcjom
  • Odpowiedz
  • 3
@Adamfabiarz: ja naprawdę nie chce pod tym postem przychlastów których jara to że ktoś zostaje zmuszony do poświęcenia życia za sprawę w którą nie wierzy. Wypad na karaczany psycholu
  • Odpowiedz
panów przeraża wizja, że nie będzie niewolników do obrony pałaców.


@Lord_Apatii_i_Depresji: Odklejenie.

Uwierzysz że ponad 90% Ukraińców popiera obronę kraju i chęć odzyskania ich terytoriów?
Jak to się ma do tego co piszesz?

Gdyby ktoś zaatakował Polskę byłbyś za poddaniem się czy obroną kraju? Proste pytanie.
  • Odpowiedz
Będąc w tej samej sytuacji zrobiłbym identycznie to samo.


@Zoriuszka: Już uciekaj z Polski ( ͡º ͜ʖ͡º) Zgłaszam Cię do komisji rekrutacyjnej Wojska PL jako potencjalne mięso armatnie.
  • Odpowiedz
bo jaśnie pan Zełeński


@Zoriuszka: Not so fast. Zełeński mógł się zawinąc do US na początku wojny ale został w Kijowie, a nikt wtedy nie wiedział jak potoczy się wojna. Jestem przeciwny zmuszaniu ludzi do walki ale stawienie Zełeńskiego w pozycji jaśnie pana jest kłamstwem rozpowrzechnianym przez rosyjską propagandę.
  • Odpowiedz
@Zoriuszka

Konstytucja RP, art. 85

1. Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.
2. Zakres obowiązku służby wojskowej określa ustawa.
3. Obywatel, któremu przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej, może być obowiązany do służby zastępczej na zasadach określonych w ustawie.
  • Odpowiedz
Zgłaszam Cię do komisji rekrutacyjnej Wojska PL jako potencjalne mięso armatnie


@dlugi-gr: Przy okazji daj mu namiary do swojej żony, ktoś się będzie musiał nią zaopiekować gdy ją porzucisz na rzecz obrony swojego kraju i zginiesz w męczarniach od zbłąkanego odłamka
  • Odpowiedz
@Zoriuszka u nas nie jest dużo lepiej... Jestem idealnym przykładem... Otwierałem do niedawna 12ha żwirownię... Jak składałem wniosek o zmianę studium na działkach, to w urzędzie w obecności zastępcy wójta urzędniczka powiedziała mi, że takie sprawy załatwia się przelewem... Nie dałem łapówki i baba przeciągała mi zmienne przeznaczenia gruntów 2 lata, co normalnie trwa max 8 miesięcy. Przez te opóźnienia nie wyrobiłem się z otwarciem żwirowni przed rozpoczęciem przebudowy drogi wojewódzkiej i
  • Odpowiedz