Wpis z mikrobloga

@jednorazowka: Czy masz na myśli aktualny kwiecień który jest 2 stopnie cieplejszy niż średnia z poprzednich dziesięcioleci? Były dwa najcieplejsze miesiące w notowanej historii Polski, to przy braku globalnego ocieplenia powinny się w ostatnich latach pojawić rekordy zimna. Gdzie one są?
  • Odpowiedz
@jednorazowka: Jak to jest, że wam zawsze ginie tag #bekazprawakow towarzyszu?

Zresztą wkradł się tu duży błąd, bo zamiast "uf jak gorąco" powinno być "pamiętam doskonale, że kiedyś było cieplej i nikt nie robił afery".
  • Odpowiedz
  • 1
@2aVV: Ja pamiętam, jak trzy miesiące leżał śnieg i jak na dworze było -10 stopni, to znaczyło, że było ciepło. Pamiętam, bo myślałem, że jak ten śnieg się roztopi, to wszystko popłynie (ale nic takiego nie nastąpiło).
  • Odpowiedz
  • 1
Czy masz na myśli aktualny kwiecień który jest 2 stopnie cieplejszy niż średnia z poprzednich dziesięcioleci?


@abraca: Może mam, może nie mam.

To kolejna bardzo trudna noc dla sadowników i winiarzy, robią co mogą, by uratować plon. Tak niskie temperatury powietrza, w niektórych regionach Polski nie były notowane w kwietniu od 20 lat.

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/najzimniejsza-noc-od-20-lat-w-sadach-walcza-z-przymrozkami,145082.html
  • Odpowiedz
@jednorazowka: Prosiłbym o wyjaśnienie do czego odnosi się ten wpis (o trzech miesiącach śniegu), bo nie wiem jak wielka jest skala twojego samozaorania.
  • Odpowiedz