Wpis z mikrobloga

Staral sie ktos we #wroclaw o dostanie dzialki #rod bezposrednio w biurze ogrodkow dzialkowych?
Jestem swiadomy, ze jedyne na co mozna liczyc to opuszczona dzialka do calkowitego remontu, ale jestem na to gotow.
Zastanawia mnie jedynie, jakie sa szanse aby sie w ogole zalapac i ile to trwa
  • 9
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Azzl: jeśli chcesz dostać za darmo to szanse są nikłe, ja kiedy szukałem po prostu pojechałem na miejsce i pytałem "miejscowych" czy nie znają kogoś kto chce sprzedać, poszedłem w końcu do biura prezesa, on podzwonil do właścicieli opuszczonych działek czy nie chcą się pozbyć i dał mi kontakt, tak samo jak ja nie miałem już czasu zadzwonił do mnie bo miał nowego chętnego.
To było parę lat temu ale cena
  • Odpowiedz
@Azzl: w zeszłym roku pisałem do wszystkich ROD we Wrocławiu, większość nie odpisała, pozostali brak działek - informowali, żeby szukać na OLX lub na ich tablicach ogłoszeń :)
  • Odpowiedz
@Azzl zapisywałem się kiedyś w kolejce na osobowicach i zeszłej jesieni bodajże, dzwonili, że się zwolniła działka i czy nie jestem chętny. Kilka lat czekania xd Wiem, że te niektóre gorsze rody bez prądu, na zadupiu, miewają wolne ogrody, ale w dobrej lokalizacji zapomnij.
  • Odpowiedz
@Azzl: A nawet i dostał.
Ale generalnie trzeba mieć fart, bo rzadko się zdarza że ktoś ot tak rezygnuje. Przeważnie jeśli już to taka działa jest odebrana za łamanie regulaminu. No chyba, że jesteś skłonny płacić to prędzej.
Największy problem to kontakt, bo większość zarządów niestety zatrzymała się mentalnie gdzieś w latach 90tych. Stron nie ma, na maile nie odpisują a telefon odbierają w godzinach służbowych, o których się nie dowiesz
  • Odpowiedz
@Azzl: jest to możliwe. zazwyczaj jest lista rezerwowa i jeżeli zwolni się jakaś działka to przeprowadzana jest sprzedaż z pierwszeństwem zakupu. brałem udział w czymś takim w jednym z rod. zapisywałem się chyba rok temu, w zeszłym miesiącu byłem oglądać działkę. działka z niewiadomą pompą wody i prądem, 250-300m2 cena 5k. Ogólnie lepiej wywiesić ogłoszenie na interesującym cie rod. jak coś to pytaj
  • Odpowiedz