Wpis z mikrobloga

#gielda

co mogę doradzić na podstawie swojego doświadczenia - nie łapać spadających noży, póki nie są na ziemi, - lepiej nie tykać na razie Tesla, czy Nvidia.

Giełda na razie jest nieprzewidywalna i dobrze to sobie często przypominać jak się kupuje akcje. Rynek mocno urósł przez ostatnie pół roku od 10.23 więc jest dużo miejsca do spadków i do "promocji"

Rynek akcyjny najlepiej rozumieć w ten sposób - trend is your friend. Nigdy nie grać przeciw trendowi.

Kupuje się akcje jak kurs rośnie a nie jak spada.

Dla wszystkich nowych dawców kapitału co grają na CFD, czy żołnierz idąc na wojnę przewiduje, że wpadnie na minę i nie będzie miał nóg na całe życie?

Na giełdzie najlepiej zawsze mieć 2, 3 scenariusze i dobrze przygotować psychikę na każdy z tych scenariuszy. Strata mocniej boli niż radość z wygranej...

Polecam do obserwacji Alstom - ładnie akcja wychodzi z dołka. Widać, że rynek wierzy w spółkę ale szczerze duże ryzyko, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

Stwórz sobie email poświęcony giełdzie i zasubskrybuj jak najwięcej "signal alerts" - stronek gdzie są eksperci i piszą swoje komentarze. Łatwiej będzie ci przeglądać news i nie tracisz czas na wchodzenia na stronki i nie będą cię rozpraszać inne wątki.

Ja jak zaczynałem przygodę z giełdą, najpierw obejrzałem wszystkie dostępne filmiki na yt i pamiętam 1 dyrektora z Pekao jak mówił, że giełde dopiero się rozumie w historycznym spojrzeniu na kurs. Przyszłość zawsze jest zagadką.
  • 1
co mogę doradzić na podstawie swojego doświadczenia - nie łapać spadających noży, póki nie są na ziemi, - lepiej nie tykać na razie Tesla, czy Nvidia.


@makler___gieldowy: Nie da sie w zaden sposob przewidziec o ile spadnie rynek, moze spadnie o kolejne 5% a rownie dobrze moze odbic od poniedzialku do ath. Sa firmy po spadkach ktore juz warto zbierac (amd, adobe, cybersec). Jezeli korekta sie poglebia a sie obkupiles to