Wpis z mikrobloga

Zajebiście działa NFZ.

Córka dostała od lekarza (potwierdzone u kilku otolaryngologów i laryngologów) wycięcie migdałka + Paracenteza (nacięcie błony bębenkowej) z powodu zapaleń ucha nawet 6-8 razy w roku.

Dzwoniłem po szpitalach w całej Polsce i najszybciej termin na taki zabieg to 1.5 roku xD

W #kolobrzeg gdzie mieszkam to wprost mi powiedziano, że do 2022 roku czas oczekiwania na taki zabieg to wynosił kilka tygodni ale aktualnie jest jak jest.

Ciekawe czemu niech zgadnę ktoś, że ktoś nie podumał iż napływ uchodźców z #ukraina zakorkuje szpitale.
Teraz nie dość, że człowiek płaci na NFZ to i tak musi wywalić z kieszeni 7k za zabieg bo szpitale są zapełnione.

#medycyna #gownowpis
  • 15
  • Odpowiedz
@dqdq1 gdyby polski rząd w przyklasku wraz z uśmiechniętymi nie wprowadził, że Ukrainiec ma takie same prawa jak Polak (i nic nie zmieniono z plusami i tak dalej) to nie byłoby takich terminów.
2 lata to wiele czasu aby znaleźć pracę i płacić podatki ale im tylko dej dej dej
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@dqdq1 65 proc. ukraińskich uchodźców pracuje, ale polski rynek pracy to dla nich wiele wyzwań
Opublikowano: 31/01/2024

Polski Instytut Ekonomiczny

Czyli ponad 30 % nie pracuje. Mają NFZ. Niepracujący Polak nie ma NFZ :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DrCieplak No ja też będę musiał zapłacić. Powiedziano mi to wprost w szpitalu w Kołobrzegu. Najśmieszniejsze jest to, że babka w rejestracji powiedziała, że od dwóch lat tak to wygląda z większością zabiegów planowych. Więc robimy na Ukraińców :D
  • Odpowiedz
@Caracas: chyba przekłócie, a próbowaliście aby dziecko zdrowo się odżywiało, piło (nie razem z jedzeniem) marchewki i krótko, często, bez kremu naświetlało słońcem
  • Odpowiedz
@Caracas: trzeba było, cipo, oddać parę razy krew by z dzieckiem iść do specjalisty z 7 dniowym terminem. Tylko daj daj daj, a sam, co zrobiłes dla kogoś?
  • Odpowiedz
@Caracas: Odwiedź koniecznie ortodontę.
A to przez wojną w Ukrainie nie było niedoborów i problemów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ukraińcy więcej wnoszą do budżetu niż pobierają. Poza tym masz nieaktualne dane:

Patrząc na wydatki i wpływy do budżetu, w 2023 r. bilans pobytu uchodźców w Polsce będzie pozytywny i wyniesie około 0,5 mld zł na plusie — wylicza Bartosz Marczuk z PFR.

Szybkie wejście ukraińskich uchodźców na
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@xMaro Do specjalisty chodzę bez kolejek ;) a czy oddawanie krwi przyspiesza zabiegi planowe? No właśnie tak jak myślałem, że gówno wiesz ale gadasz żeby gadać jak zawsze
  • Odpowiedz