Wpis z mikrobloga

via Android
  • 10
@Theobromine czy wy umiecie myśleć?

Człowiek z chwilą poczęcia zostaje zmuszony do życia przez warunki które zostały zainicjowane niezależnie od jego woli.

To czy powstałaś nie było Twoja decyzja, zostało Ci to narzucone czyli do tego życia zostałaś zmuszona...

Przecież to jak 2x2
  • Odpowiedz
@galek: człowiek z chwilą poczęcia jest zlepkiem procesów, które nie zawierają w sobie woli. Nie ma woli to nie ma zmuszenia. Rozumiesz definicję słowa którego używasz? Po prostu zaistniałeś w pewnym momencie w wyniku pewnych innych procesów. Nikt cię do tego nie zmusił bo musiałbyś istnieć wcześniej i wyrazić temu sprzeciw co nie ma sensu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@Theobromine czy ty czytasz to co piszesz?

Brak możliwości wyrażenia sprzeciwu nie przekreśla wymuszenia...

Wyobraź sobie że śpisz i ktoś przenosi się w tym czasie w inne miejsce, nie wyrażasz sprzeciwu bo nie możesz, nie masz świadomości.. jednak zostałaś zmuszona przez wolę innej osoby do zmiany

Ja się czuje jakbym rozmawiał z ludźmi o IQ 60
  • Odpowiedz
@galek: zostałabym wtedy przeniesiona bez mojej wiedzy. Ta osoba mogłaby mnie potem zmusić do pozostania w miejscu do którego mnie przeniosła jeśli chciałabym wrócić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@Theobromine dobra, sam nie wiem czemu to robię ale Ci wytłumaczę.

Powstajesz w chwili zapłodnienia po czym stopniowo się rozwijasz. Nie masz jako osoba żadnego wpływu na fakt zaistnienia zapłodnienia i dalszego rozwoju płodu. W wyniku tego przychodzisz na świat beż żadnej swojej świadomiej decyzji z zestawem cech wrodzonych oraz czynników zewnętrznych na które nie masz wpływu.

To oznacza że jesteś ZMUSZONA się urodzić i nie masz żadnego wpływu wolnościowego na ten
  • Odpowiedz
@galek Czyli rozumiem że Ty jesteś zmuszony do mrugania oczami a nie po prostu mrugasz i jesteś zmuszony do oddychania a nie po prostu oddychasz?? Rozumiesz teraz jak komicznie brzmi Twoje "zmuszony do urodzenia się"??
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@garrincha94 przecież dzieje się dokładnie tak jak napisałeś, co jest w tym "komicznego" jeśli jesteśmy zmuszani do pewnych zachowań w tym do urodzenia się to jak to inaczej nazwać??
  • Odpowiedz
@galek Komiczny jest sposób w jaki określasz zjawiska przyrodnicze. Nikt nie mówi, że jest zmuszony do życia na Ziemii tylko żyje na Ziemii. Zniekształcasz język na swoje antynatalistyczne potrzeby. Proszę bardzo tylko brzmi to śmiesznie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@garrincha94 żyje na ziemi bo został zmuszony, życia żadnego człowieka nie jest jego wyborem..

Rozmawia się z wami jak z dziećmi w 1 klasie podstawówki
  • Odpowiedz