Wpis z mikrobloga

Moja siostra ma ogromne problemy z migrenami. Ma bóle 2-3 razy w tygodniu i takie że godzinami przyciska głowę do ściany i nie może funkcjonować.
Miewa takie ataki że traci przytomność, dwa razy była w szpitalu. angiografia te sprawy spoko, rezonans głowy wykazał jakieś zmiany w mózgu, ale nie dostała żadnej diagnozy, jedynie podejrzenie stwardnienia rozsianego ale nie zostało to potwierdzone
Jest już tak zdesperowana że mnie pyta o medycynę chińską (ja jestem po biotechnologii więc łatwiej mj rozpoznać scamowe rzeczy), ale dla mnie wydawanie 2k na miesiąc na akupunkturę czy jakieś plastry to scam jak #!$%@?
A nie wiem jak mogę jakoś pomóc siostrze. Mieszkamy w Łodzi.
#migrena #medycyna
  • 11
  • Odpowiedz
@kt13: pewnie już probalisscie kapsaicynę? Niech idzie spróbować na tę akupunkturę jak nie pomoże to trudno, jak pomoże (placebo) to też dobrze.
  • Odpowiedz
@kt13: używa makijażu?, poza tym klasycznie, czy jest wywietrzone i mogę jeszcze wrzucić mój ogólny poradnik zdrowotny, a jeszcze może kwestia spania, poduszki itp.
  • Odpowiedz
Przecież to może być wszystko, pasożyt, guz, grzyby, pleśnie, odwodnienie, brak minerałów, to trzeba zdiagnozować, to tylko objaw tego, że coś się dzieje w organizmie, i trzeba się temu przyjrzeć.
Od masażu głowy z tyłu u podstawy plus dobre nawodnienie można zacząć.
  • Odpowiedz
@kt13: to zabrzmi niepoważnie, albo jak coś by doktur zimba no alee

Jak tam dieta siostry, sen, stres, nawodnienie etc. Nie przesadza siostra z produktami zero na bazie aspartamu? Przetworzone żarcie, glutaminian monosodowy? Może spożywa produkt, który jej triggeruje napady migren.

Generalnie i tak siostra powinna znaleźć neurologa specjalizującego się w migrenach i przeanalizować krok po kroku, dni ataku - żeby może znaleźć wspólny czynnik, odpalający procedure "migrena".
niesepomoc - @kt13: to zabrzmi niepoważnie, albo jak coś by doktur zimba no alee

Jak...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@olokynsims była 2 razy w szpitalu gdy stracila przytomnosc podczas ataku, zostawała do kilku dni na badaniach i obserwqcji i byla wypisywana z rozpoznaniem że migrena i recepta na leki przeciwbólowe
  • Odpowiedz