Wpis z mikrobloga

Mireczki,

zastanawiam się nad dodawaniem karteczki z podziękowaniami za zakup w swoim sklepie internetowym. Powiedzmy branża beauty, trochę handmade, trochę perfumy, generalnie mała firemka. Oczywiście na karteczce również kod rabatowy na kolejne zamówienie. Koszt nie jest duży, bo 30-50 gr za kartkę. Co myślicie? Jak Wy odbieracie coś takiego? Patrzycie na to pozytywnie czy macie to w dupie? Dodam, że 2/3 klientów to kobiety.

#ecommerce #biznes #marketing #perfumy
TheGreatest - Mireczki,

zastanawiam się nad dodawaniem karteczki z podziękowaniami z...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-20 o 12.54.13

Pobierz

Dodawać karteczkę z podziękowaniem i kodem rabatowym?

  • Tak 59.7% (71)
  • Nie 7.6% (9)
  • Mam takie kartki gdzieś 32.8% (39)

Oddanych głosów: 119

  • 9
  • Odpowiedz
@TheGreatest: u mnie takie kartki zazwyczaj lecą prosto do pieca. Nie ma na nich nic przydatnego, bo jakbym chciał zamówić ponownie to dane firmy mam na mailu w zamówieniu.
Jakbyś umieścił tam coś oryginalnego, dajmy na to połącz kropki, rebus albo coś podobnego, to masz szansę wywołać uśmiech zainteresowania u klienta i zapaść w pamięć
  • Odpowiedz
@TheGreatest: Nawet jeżeli świadomie nie zwraca człowiek uwagi na takie rzeczy to podświadomość robi robotę. Fakt, że oprócz zamówienia dostajemy jakiś świstek, podziękowanie czy jakiś mini upominek, sprawia, że odbieramy to to pozytywnie ponieważ dostaliśmy coś więcej niż zamówiliśmy. W miarę rozwoju firmy możesz pomyśleć także o jakiś próbkach itp.
  • Odpowiedz
@TheGreatest: lepiej będzie jak zastosujesz kody rabatowe w marketingu mejlowym, a tutaj niech karta posłuży do rozbudowy UCG czyli np stwórz kartkę na której jest napisane aby klient nagrał film z Twoim produktem i z tagował firmę, do wygrania X. W ten sposób rozbudujesz socjale
  • Odpowiedz
@TheGreatest: oczywiście możesz też przetestować kartkę z kodem rabatowym i po 3 miesiącach sprawdzić konwersje i czy to ma jakikolwiek sens, warto testować rzeczy w szczególności jeśli koszty są niskie a w przypadku kartki są bardzo niskie
  • Odpowiedz
@TheGreatest: Na kobiety takie kartki działają. Na facetów dużo mniej. Dla kobiety wystarczy ładna kartka z podziękowaniem i zaproszeniem do socjali, gdzie można obserwować nowości. Dla faceta musi być bardziej zdecydowany CTA, najlepiej z kodem QR albo zachęceniem do wzięcia udziału w konkursie.
  • Odpowiedz