Wpis z mikrobloga

A można bez głupiego Polexitu i w takiej fajnej EU jaką była z 15 lat temu?
Bo ta g------a dzisiejsza EU to mi deczko nie pasi.
  • Odpowiedz
takiej fajnej EU jaką była z 15 lat temu?


@Obiboks: czyli już po wprowadzeni traktatu lizbońskiego, który to podobno odebrał Polsce suwerenność? I po wprowadzonych w 2005 uprawnieniach do emisji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Chris_Karczynski to nie jest zakaz i pewnie nie zostanie wprowadzony ale fakt też mnie to irytuje, chodź domyślam się co ma na celu, pożyjemy jeszcze 10 lat i zobaczmy czy technologia nadąży.
  • Odpowiedz
@fraciu: Sam Zielony Ład w swoim podstawowym zamyśle jest ok. Tylko wykonanie słabe, bo skutkuje zwiększeniem kosztów produkcji w wielu gałęziach gospodarki, co z kolei wpływa na spadek konkurencyjności europejskich przedsiębiorstw.
Najbardziej przeszkadza mi jednak to, że pomimo głoszonej słusznej drogi szeroko pojetej integracji, organy EU są często narzędziem do realizacji partykularnych interesów pojedynczych krajów-członków EU.
A to, że zamiast "dawania" dotacji powinien być szeroki system ulg, to takie już
  • Odpowiedz
co ci w sumie nie pasuje? Zielony ład pewnie


@fraciu: zielony ład jest zajebisty, a walczą z nim albo debile którzy chcą truć innych, albo debile którzy nie doceniają że ktoś walczy o ich prawa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 4
Tutaj plusy za polexitem. Obecnie korzystamy, owszem. Ale już za niedługo będziemy płatnikiem netto a narzucanie coraz bardziej idiotycznych zakazów będzie obrzydzało UE
  • Odpowiedz
@an-drzej: szukasz antyunionistów? Tu nie znalazłeś. Ja jestem i zawsze byłem za UE. Po prostu w niektórych aspektach działalności UE jako wspólnota narodów wydaje się działać nie na rzecz wspólnoty i nie na rzecz narodów.
  • Odpowiedz