Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was wychował się w mieszkaniu w dużym mieście, a następnie wyprowadził na wieś daleko od miasta?
Czy żałujecie decyzji?
Czy mimo natury oraz ciszy i spokoju po pewnym czasie zaczęło Wam brakować typowo miejskich rzeczy i możliwości (mimo posiadania samochodu i możliwości dojazdu do miasta)?
Zrobilibyście to ponownie, czy jednak zostalibyście w mieście w mieszkaniu?

#nieruchomosci #dom #mieszkanie #budownictwo

Czy żałujesz wyprowadzki na wieś?

  • Tak 38.6% (51)
  • Nie 61.4% (81)

Oddanych głosów: 132

  • 20
  • Odpowiedz
@czz17: Wyprowadziłem się kiedyś z miasta wojewódzkiego na holenderską wieś. Było bardzo fajnie. Dużo przyrody i przestrzeni. Po powrocie nie mogłem się prze pierwszy tydzień przyzwyczaić do tych smutnych polskich, szarych twarzy i ogromnego tłoku i ścisku na każdym korku.
  • Odpowiedz
Sasiedzi graja w kregle?


@List0pad: nie, akurat do sąsiadów nie mam nic. Jak to w bloku, czasem jest głośno, ale wisi mi to, bo na co dzień spokój. Jak ktoś sobie urodziny odprawi, i posiedzą dłużej, to nic wielkiego.

Bardziej chodzi mi o to, że daleko do terenów zielonych, problem z parkowaniem, choć mam kartę mieszkańca, niby do sklepów blisko, ale co z tego, jak i tak do lidla muszę jechać autem, bo robię zakupy raz na tydzień/półtora, więc w rękach tego nie przyniosę. Przez to jeżdżę do lidla po drodze z
  • Odpowiedz
@czz17: tak, ja. Całe życie w Śródmieściu Warszawy. Teraz dom pod Warszawą. Mimo, że mam 600m do km, to szok cywilizacyjny jest potężny. Pytaj jak coś Cię ciekawi.
  • Odpowiedz
@czz17: tak, wyprowadzka na wieś była tragedią. 2 samochody do utrzymania, 1000zł miesięcznie na benzyne a do tego jeszcze mnóstwo okołosamochodowych opłat. Dzieci które codziennie marnują 2h na transport MPK. Niebezpieczne ulice i brak chodników bo wsiury zasuwają. Alkoholizm wszędzie wokół. Nic nie załatwisz bez auta. Rower odpadł bo za duże góry. Rodzice oboje cukrzyca po wyprowadzce bo tylko siedzą w domu przed TV
W 10 letnium domu co kwartał
  • Odpowiedz
@czz17: nie tyle żałuję, co są niestety minusy. I nie jest to koszenie trawy, bo mam robota koszącego. Chodzi głównie o pustkę na ulicach, o mental ludzi (wścibstwo), etc. To po prostu szok po tylu latach w tętniącym życiem mieście.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yuri_Yslin: Chyba czuję co masz na myśli. W mieście jesteś anonimowy, na wsi każdy wie gdzie i z kim byłeś, plotki rozchodzą się w mgnieniu oka. Męczy Cię to psychicznie/emocjonalnie? Czy aktualnie wróciłbyś na Sródmieście, czy raczej do mieszkania, ale nawet na obrzeżach? Lub nadal dom, byleby tylko nie miejskim osiedlu?
  • Odpowiedz
Co byś wybrał na dzień dzisiejszy? Nadal dom, tylko na miejskim osiedlu czy po prostu mieszkanie?


@czz17: zależy od budżetu. Myślę że za 3mln to bardzo odizolowany dom ale w dobrym terenie gdzie są chodniki i infrastruktura. Koszt samej działki w takim terenie to 600k-800k więc dajmy na to że minimum 2mln
W budżecie 1-1.5mln tylko duże mieszkanie. Na kupnie domu w tej kwocie stracisz zbyt dużo

Oczywiście mówię o okolicach dużych miast. Gdy ktoś ma do wyboró Tarnów vs dom pod Tarnowem to już sytuacja robi się zgoła inna cenowo
  • Odpowiedz
@czz17: Nadal byłby dom, ale w dzielnicy willowej Warszawy. Niestety nie mam na to budżetu. Wieś nie jest dla mnie, chociaż dom jednorodzinny = bajka w porównaniu z mieszkaniem.

Jak się trafi kilkaset metrów kwadratowych w międzylesiu czy radości, to kupię. Może być też jakaś Choszczówka czy inne Pyry. Da się zrobić za 500-600k.Tylko weź tu postaw drugi dom mająć jeden na głowie.
  • Odpowiedz
@czz17: wystarczy że wyprowadzisz się do powiatowego gdzie nie masz kardiologii w szpitalu, jak dostaniesz zawału to najwyżej Cię zawiozą w godzinę do sąsiedniego powiatowego gdzie jest kardiologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czz17 wychowałam się na wiosce, przeprowadziłam się na powiatowe, potem wojewódzkie i teraz znowu powiatowe. Planuję wrócić pod wojewódzkie z dobrym dojazdem. Niestety ten rejon gdzie jestem tu oferuje to troszkę za mało. Wielu rzeczy w sklepach mi brakuje - ale pomijam już to. Mentalność ludzi mnie tu przeraża - widać że niestety są do tyłu z technologią i życiem takim na przód. Najlepiej ciągle chlanie alkoholu i imprezy, baba przy
  • Odpowiedz