Wpis z mikrobloga

Mam plan w nastepnym roku poleciec do polski na okres x( taki aby wpisywal sie w normy) zeby wyrobic sobie uprawnienia na spawanie i tutaj mam dwa pytania.
Pierwsze czy wpisuje sie to w wytyczne brexitu aby poleciec do polski na okres np 5mies pozniej wrocic dobuk na dwa dni i znow poleciec do polski, i robic to do momentu ukonczenia szkoly/kursu powiedzy ze takie cos zajeloby mi ok 1.5roku
Drugie czy przetlumaczone uprawnienia,certyfikaty sa akceptowalne czy trzeba wyrobic cos tutaj?
#uk
  • 7
  • Odpowiedz
@CZUOWIEK: pare ładnych lat temu zrobiłem podobnie, w PL szkolenie na CNC. Potem w uk nie chcieli mi tego uznać ( a wtedy to była unia). Chyba nacieli się na niejednego ściemniacza z PL. Ponadto u nich szkolenie zawodowe obejmuje sporo praktyk i nie zrobisz tego w 2 tygodnie. Z drugiej strony pamietam ze był jakiś zakład, chyba w Wrexham gdzie na spawaczy brali chyba każdego kto się nawinął. A teraz
  • Odpowiedz
@CZUOWIEK po co takie kombinacje? Po prostu zrób uprawnienia w UK. Albo jeszcze lepiej, idź na apprenticeship albo znajdź ofertę pracy jako trainee i nie dość że dostaniesz papier to jeszcze zarobisz (co prawda nie dużo ale zawsze coś) i zdobędziesz doświadczenie. Tak jak wspomniał @ilmari sam poznałem 2 gości z polskimi papierami na CNC, żaden na cnc nie pracował ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Jak wyżej, poczytaj sb na gov.uk.Jeśli w jakimkolwiek okresie 12 miesięcy w trakcie rezydencji na bazie pre-settled spędzisz w sumie więcej niż 6 miesięcy poza UK, będziesz miał trudności z uzyskaniem settled status. Sam w sobie pre-settled status z kolei tracisz po 2 latach absencji. Skoro masz pre-settled, to w UK mieszkasz co najmniej od 31 grudnia 2020, a o settled status możesz ubiegać się po 5 latach ciągłej rezydencji. Niezależnie
  • Odpowiedz