Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za dużym monitorem - celuję w 32", ale koniecznie w formacie 16:9, żeby nie mieć pustych pasów po bokach przy filmach. Zależy mi na żywych kolorach i świetnej jakości obrazu, więc celuję w matrycę IPS. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zakładam, że rozdzielczość 3440x1440 będzie lepsza, niż niższe. Ponadto odświeżanie ekranu powyżej 75 Hz - ma to znaczenie? W sumie nic więcej nie potrzebuję, bez głośniczków, bajerów - po prostu dobry obraz w świetnej jakości. Przeznaczenie: filmy, praca, czasem coś z grafiką i zdjęciami. Co możecie polecić w rozsądnej cenie?

#monitory #monitor #komputery #hardware
  • 6
  • Odpowiedz
Zależy mi na żywych kolorach i świetnej jakości obrazu

celuję w matrycę IPS


@Tino: xD machającypapież.jpg

Zakładam, że rozdzielczość 3440x1440 będzie lepsza, niż niższe


@Tino: nie lepsza tylko najmniejsza z sensownych. Sens 1080p kończy się na 24", przy 1440p to głównie 27", przy 32" to już ludzie na 4K siedzą.

Ponadto odświeżanie ekranu powyżej 75 Hz - ma to znaczenie?


@Tino: jeżeli pytasz to znaczy że w twoim przypadku
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
xD machającypapież.jpg


@purrminator: To jaka matryca na prawdziwie żywe kolory? Jednak widzę różnicę w odświeżaniu - mam telefon 120 Hz, działa zdecydowanie płynniej i przyjemniej, niż standardowe 60 Hz. Nawet z tego powodu wolałbym głupie 75 Hz czy jeszcze więcej, dla choćby przyjemnego przewijania paska w przeglądarce, już nie mówiąc o filmach.
  • Odpowiedz
To jaka matryca na prawdziwie żywe kolory?


@Tino: każda inna poza TNem, serio. IPSy biorą gracze którzy nie chcą żeby im kompetetywne gierki smużyły przy 140Hz i wyżej. Gdzie sam napisałeś że szukasz pod filmy, grafikę i zdjęcia. I ta właśnie grafika i te właśnie zdjęcia na IPSie będą miały m.in. szarość zamiast czerni.

Jednak widzę różnicę w odświeżaniu - mam telefon 120 Hz, działa zdecydowanie płynniej i przyjemniej, niż standardowe
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@purrminator: VA ponoć jeszcze gorsza i blade odcienie innych kolorów. To samo z rozdzielczością czy odświeżaniem - co ma aż takie znaczenie? Osobiście, co byś wziął w rozsądnej cenie za zestaw 32" na format 16:9 do codziennego użytku w moich potrzebach, żeby po prostu mieć większy ekran?
  • Odpowiedz
VA ponoć jeszcze gorsza i blade odcienie innych kolorów


@Tino: no tak było ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Łyknąłbym to gdybym nie używał w ostatnich latach wszystkich typów paneli (TN, VA, IPS) poza OLEDem (tylko na fonie).
I żeby nie było: tak, da się IPSa zrobić tak żeby wiele z jego bolączek istotnie
  • Odpowiedz
@Tino: VA jest zazwyczaj lepszy do filmów i spokojnej pracy, spokojnych gier bo ma za*jebistą czerń, IPS jak nadupcasz w szybkie strzelanki itp. to poleca się ze względu na szybszy czas reakcji, z tym 120hz na telefonie zgadzam się, widać różnicę w porównaniu do 60hz, ale jak np krótki czas używałem Windowsa na 144hz zamiast 60hz to nie widziałem różnicy (a gry blokuje na 60fps), może ktoś się wypowie czy po
  • Odpowiedz