Wpis z mikrobloga

Ten który mam ładuje prawidłowo telefon z dużą mocą no ale podłączając inne graty ładowanie w ogóle na nim nie startuje.


@cotozazycie: To nie powinno być zależne od kabla.
  • Odpowiedz
  • 0
@cukru: bo to jest tak:

- Ładowarka 65W od laptopa Huawei Matebook d16 i kabel Baseus o dł. 2m USBC - USBC. Ładuje laptopa, telefon Galaxy S23, nie ładuje gratów
- Ładowarka jak wyżej i tani kabel 25cm USBC - USBC z aliexpress "marki" toocki. Ładuje laptopa, telefon Galaxy S23, nie ładuje gratów
- Ładowarka ja wyżej, kabel Baseus 2m ładuje laptopa, z laptopa kabel USBC - USBC z aliexpress "marki"
  • Odpowiedz
  • 2
@cotozazycie PD, QC3, QC4 i inne protokoły ładowania zależne są od ładowarki. Znajdź mega uniwersalną która ma wszystko a i tak znajdziesz sprzęt który nie będzie obsługiwany.
  • Odpowiedz
  • 0
@cotozazycie przewód, a protokół ładowania to dwie różne rzeczy. Mam ładowarkę z PD usbc i powerbank z PD usbc - telefon z qualcomm ładuje się tylko z powerbanka przez usbc - usbc. Powerbankowi waszystko jedno z czego leci. Różowej telefon ładuje się i z tej samej ładowarki i twgo samego powerbanka - dla niego jeden wuj. Istna loteria
  • Odpowiedz
  • 0
@cotozazycie bo to jest jakiś dramat z tymi ładowarki. Ale mam rozwiązanie - stara ładowarka 2A bez tych je...nych protokołów. 2A to średnio dużo ale powinno działać ze wszystkim
  • Odpowiedz
@cotozazycie: A jakie konkretnie urządzenia się nie ładują na USB C - USB C? Czasami się ładuje wolniej bo np telefon przeważnie wymaga QC2/3 a to jest tylko na USB A - USB C, ale się ładuje. Na USB C - USB C masz protokół PD który to ma różne tryby przy tych samych mocach zasilania, ale to raczej może być problem z jakimś laptopem jeżeli by miał się nie dogadać
  • Odpowiedz
  • 0
@BeginEnd:

Sprawdzałem ladowanie dwoma kablami usbc usbc z ładowarki 65w huawei i powerbanka. Nie ładuje się np Trymer enchen, latarka czolowka(noname chinska). Ładują się jedynie kablem usba usbc
  • Odpowiedz
Trymer enchen

latarka czolowka(noname chinska)


@cotozazycie: Już wiem w czym masz problem. Jakiś czas temu też się natknąłem na to jak kupiłem lutownicę z wejściem USB C której nie mogłem zasilić z zasilacza USB C PD. No więc podzielę się zdobytą wiedzą niosąc kaganek oświaty dla ciebie i innych uchylając rąbka tajemnicy skrzętnie skrywanej przez naszych majfrendów drogich:

Wejście USB C != będziesz mógł ładować z ładowarki USB C

Dlaczego tak
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: @Pan_Slon

W sumie to ładuje telefon kablem usbc usbc podłączonym do laptopa. Pytanie czy są ładowarki, które będą w stanie zasilić laptopa i spowodować, że z laptopa tak jak telefon będzie się dało naładować te inne urządzenia, które teraz się nie ładują?
  • Odpowiedz
Z jaką maksymalną mocą może ładować telefon podłączony do ładowarki 65W?


@cotozazycie: 5V/2,4A czyli 12W. Ale nie ma sensu używać tej przejściówki z telefonem, który obsługuje Power Delivery.
  • Odpowiedz