Wpis z mikrobloga

Mój brat (lvl 40, żona, trójka dzieci, dom) zapytał mnie (lvl 30, kawaler, brak dzieci) po ile wynajmuję kawalerkę i ile mam metrażu. Zdziwiło mnie to, więc pytam: ale czemu chcesz to wiedzieć?

- aa bo wejdzie ten kredyt 0%, to kupimy mieszkanie pod wynajem xD

no #!$%@?, mnie nie stać na wkład własny, a ten teraz będzie kolekcjonował nieruchomości xD w sumie racje ma, tylko głupi by nie skorzystał, ale i tak mnie to piecze

#nieruchomosci #bk0 #gorzkiezale
  • 28
  • Odpowiedz
jak dostanie ten kredyt jeśli nie można mieć wcześniej domu czy mieszkania na siebie?


@tos-1_buratino: można mieć mieszkanie jeśli masz 3 bombelków wtedy to ograniczenie nie obowiązuje i możesz kupić drugie mieszkanie na kredyt z dopłatą.
  • Odpowiedz
zawsze tak jest, ze tylko jedno z rodzeństwa osiąga sukces, a drugie zostaje przegrywem? Mam dwóch synów i chciałbym, żeby każdy coś osiągnął.


@Opryskus69: Jeden z twoich synów osiągnie średni sukces, a drugi ogromny. Zapytasz: który będzie szczęśliwy? Żaden - jeden skończy na wózku, a drugi będzie miał padaczkę.
  • Odpowiedz
@uwaga-mowa-nienawisci: szczesciarz, ja majac tylko dwojke zrobilem taki ruch kilka lat temu :)- a w zasadzie zrobil sie on sam bo po prostu nie sprzedalem mniejszego kwadratu jak kupowalem wiekszy, w sumie kredytu juz zadnego nie mam a studenty dalej placa :P
  • Odpowiedz
tylko przegryw może powiązać pieniądze ze szczęściem


@Opryskus69: W przypadku opa to bardziej różnica pokoleniowa, stare grzyby 40+ jeszczenie musiały sprostać tak hardcorowym wymaganiom. Po prostu zarabiaj dużo hajsu a synom daj na imię Nataniel, Xavier (ważne żeby nie pomylić z Ksawery bo to przypał), ewentualnie Oscar od biedy też ujdzie, i powinno być git.
  • Odpowiedz
@uwaga-mowa-nienawisci: niedługo każdy będzie myślał o byciu rentierem i życiu z wynajmu mieszkań na kredyt XDDDD Ciekawe gdzie tyle frajerów na wynajem wtedy znajdą
2007–2008 financial crisis United States housing bubble do you see me
  • Odpowiedz
@uwaga-mowa-nienawisci: musisz być proaktywny, kto wie - może to właśnie Tobie wynajmie to mieszkanie

co prawda dalej będziesz płacił i to pewnie więcej, ale przynajmniej swojemu będziesz spłacał kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz