Wpis z mikrobloga

Miasta są dla ludzi bogatych a nie dla napływów ze wsi, Wasi rodzice pobudowali wielorodzinne domy w kilka sezonów pracy na szparagach w Rzeszy i te domy stoją teraz puste bo owczy pęd z jakiegoś powodu skłonił was do przeprowadzki do miast - i na co wam to było potrzebne?

#nieruchomosci #bekazwykopkow
 • 30
 • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Bo Warszawka jest modna, podobnie jak inne miasta. Dlatego ludzie wyprowadzają się do dużych miast, bo chcą być modni. biedni ale za to można pochwalić się, ze mieszka się w większym mieście( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
Bo Warszawka jest modna,


@MxS89: co to za moda? Warszawa ma dużą ilość ofert pracy i najlepsze miejsce na "korpo" i tyle. Jak nie chcesz się wspinać w drabince to spokojniejsze życie masz wszędzie indziej.
 • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Chętnie wymienię moje mieszkanie w TOP5 na 200ha ziemi jak to było możliwe jeszcze z 30 lat temu (domek do remontu w powiatowym to był ekwiwalent 60ha gdy moja ciotka kupowała w 1992, mieszkanie w Gdańsku czy Warszawie było 2-3x droższe). Dzisiaj jest to absolutnie nierealne bo tyle ziemi kosztuje z 8-10 mln PLN i nikt ci nie sprzeda.
 • Odpowiedz
Bo Warszawka jest modna, podobnie jak inne miasta. Dlatego ludzie wyprowadzają się do dużych miast, bo chcą być modni. biedni ale za to można pochwalić się, ze mieszka się w większym mieście( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MxS89: tak, z pewnością to. Nie dużo gorsze zarobki, dużo gorsze szkoły, brak transportu publicznego i dostęp do kultury oznaczający bibliotekę z nowościami z 1997 roku. Gówniarzom się poprzewracało w głowie i
 • Odpowiedz
 • 2
@NaczelnyWoody problemem jest centralizacja przemysłu i handlu w największych miastach. Jakby większe powiatowe albo stare wojewódzkie (z podziału sprzed 99), mogły zaoferować pracę ludziom po studiach (a tych jest teraz w opór), to by mieszkańcy wsi mogli zostać tam gdzie dorastali. Czy dom po rodzicach/dziadkach, czy jakaś działka po rodzinie by się znalazła i by się żyło.
A tak to duże miasta rosną w siłę, ściągają kolejne roczniki do siebie, mieszkań będzie
 • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: wielka rozbudowa miast po wojnie jest głównie i to o dziwo zasługa ludzi ze wsi ( i aż boli kiedy to pisze PRL-u,) którzy przenosili się do miast kiedy w Polsce gospodarka przechodziła z rolniczej na przemysłowa. Przemianie tej towarzyszył ogromny ból bo ludzie przyzwyczajeni byli do gospodarowania na ziemi, zostało to często wyplewione aż tak, ze teraz takim myślicielom/trollom ciężko przychodzi przez myśl.
 • Odpowiedz
tak, z pewnością to. Nie dużo gorsze zarobki, dużo gorsze szkoły, brak transportu publicznego i dostęp do kultury oznaczający bibliotekę z nowościami z 1997 roku. Gówniarzom się poprzewracało w głowie i chcą mieć Starbucksa za oknem.


@loginnawykoppl: No poprzewracało się, skoro drą mordy że za dostęp do najlepszego rynku pracy, gastronomii, kultury i transportu publicznego trzeba zapłacić więcej, niż za mieszkanie w polsce z, gdzie bus jedzie dwa razy dziennie, jest
 • Odpowiedz
@NaczelnyWoody Przecież w miastach ludzie mieszkaja w mieszkaniach w cenie dobrego samochodu i to jest to bogactwo? Wiesz ile kosztuje np kotłownia cała albo ile kosztują maszyny wszystkie do utrzymania zieleni wokół domu? xD Nie zmieściłbym tego właśnie w takim mieszkaniu całym xD
 • Odpowiedz