Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Tu raczej chodzi o wiarygodność systemu bankowego/finansowego. Na podstawie jakiego prawa zabiorą te pieniądze? Chyba, że istnieje taki zapis, że w przypadku gdy państwo którego masz obywatelstwo zaatakuje inne to bank ma prawo zająć twoje pieniądze (ja takiego nie znam). Jeżeli przekażą te pieniądze, to inwestorzy mogą mieć obawy czy ich środki nie będą kiedyś zajęte. Banki i Instytucje Finansowe to przede wszystkim zaufanie.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Że Rosja się nie przejmuje, nie znaczy że "Państwa Prawa" mają się nie przejmować. Zajęcie tych środków bez dobrego "paragrafu" spowoduje duże konsekwencje na rynkach finansowych. Np. Chińczycy oszczędzający/inwestujący w Europie wycofają środki bojąc się, że jak coś się stanie z Tajwanem to stracą wszystko itp.
  • Odpowiedz
Np. Chińczycy oszczędzający/inwestujący w Europie wycofają środki bojąc się, że jak coś się stanie z Tajwanem to stracą wszystko itp.


@karhu:
No to chyba oczywiste, że chińskie środki (przynajmniej państwowe) zostaną wtedy zamrożone.
Jak zamierzają atakować ten Tajwan, to niech się nie dziwią i tu nie inwestują. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Grooveer: Francja juz chyba nie liczy na biznes z rosja skoro auchan sprzedalo 40 centr handowych tydzien temu. Niemcy jeszcze sie ludzą. Holendrów i ich sklepy - chyba E5 sie nazywaja ruscy znacjonalizowali. JAk w koncu wyjdzie caly biznes albo znacjonalizuja to moze niemcy zmienią w koncu nastawienie. Business first :)
  • Odpowiedz
@Grooveer: Nie do końca. Kazdy gra do swojej bramki. Każdy ma swój punkt widzenia. Ostatecznie sankcje są wprowadzane, jakaś pomoc też jest wysyłana, pieniądze też. a ze mało, a że USA bawią się w wybory, ruscy agenci działają, proaganda oczernia ukrainców jak tylko może - po co pomagac jak i tak ukradną zdaje się być obecną linią przekazu. To wszystko raem daje taka a nie inna sytuacje.

Ukraina też popełnila w
  • Odpowiedz