Wpis z mikrobloga

@Rasteris: @orfan #stolarstwo mam takie pytanie do was, caly czas sie zastanawiam jak zrobic kuchnie i pare innych mebli najtaniej jak sie da ale bez przesady.

moge kupic zaglebiarke makite sp6000j uzywke za 900 zl, tarcze Freud Ultra Finisch , pare duzych plyt, pociac wszystko i boki samemu obkleic na klej w sprayu, fronty zamowic, i kupic szablon pod wiercenie zawiasow

a druga opcja to poprostu zamowic u stolarza gotowa kuchnie same szafki i fronty ktora samemu poskladam, wszystkie polki, zawiasy , prowadnice

jak cenowo maja sie ze soba te dwie opcje wedlug was ? ile opcja druga bedzie drozsza od pierwszej ?
  • 38
@KrowkaAtomowka: a gdzie kupisz całe płyty oklejone dookoła, bo pierwszy raz słyszę? Co więcej surowe płyty, mają nieobrobiony margines, który trzeba odciąć dookoła. Mam kilku znajomych co robią w meble, sam też czasami robię i żaden z nich nie formatkuje i nie okleja sam, tylko zleca.
@KrowkaAtomowka: ogólnie to jedziesz do hurtowni robisz im rozpiskę wszystkich wymiarów z oznaczeniem słoi pion poziom. Mają zawsze swoje gotowe druczki, zaznaczasz krawędzie do oklejenia, zero jedna czy dwie i odbierasz gotowca do skręcania. Puszki na zawiasy możesz sam porobić, bo to akurat jest banalnie proste. Zresztą ja bym zawołał tagowego speca od mebli @marcel_pijak i ci to logicznie objaśni.
@KrowkaAtomowka: To nie jest takie hop siup. Nie ujmuję Twoich zdolności manualnych. Jak kuchnia na jednej ścianie to jeszcze w miarę spoko. Jak litera L to już znacznie trudniej. Jak "C" to już w ogóle. Poziom trudności rośnie wprost proporcjonalnie do ilości załamań.
Sketchup Ci wiele nie da. Cały trud z kuchniami polega na tym, że trzeba wiedzieć jak to ugryźć i z czasem zdobywa się doświadczenie, know how, czyli pewne
@marcel_pijak: dlatego wlasnie napisalem o dwoch opcjach na poczatku bo spodziewalem sie ze tak bedzie, nie mam rozowej, mam tylko była żone. Kuchnia dokładnie ta.

jestem po rozwodzie, mam 2 dzieci, i ledwo wracam na nogi dom 100 metrowy sobie zbudowalem praktycznie sam blisko dzieci, kasa sie prawie skonczyla. nie mam opcji na meble za 30k , jak sie tam wprowadze to lozko zrobie z palet i na to materac a
KrowkaAtomowka - @marcel_pijak: dlatego wlasnie napisalem o dwoch opcjach na poczatku...

źródło: kuchnia

Pobierz
@KrowkaAtomowka: Czyli wariant w literę "C" - najtrudniejszy.

Powiem tak: 2 gości co ma doświadczenie, taką kuchnię montuje około 1,5 dnia.
Gdybyś sam w to poszedł - to masz miesiąc wycięty i wiele #!$%@? pod nosem, łącznie z żałowaniem że się za to zabrałeś.
Sprawa niełatwa, ale ... ludzie latają na księżyc i niektórzy mają determinację level 9999
@KrowkaAtomowka: zamów formatki oklejone. Ręcznym sprzętem nie zrobisz tego dokładnie, a oklejanie to też zabawa. I weź spady, bo będziesz miał na czym potrenować robienie otworów pod zawiasy. Jak tego nie robiłeś to duża szansa, że przebijesz się frezem na wylot przez front. I tak musisz kupić szablon pod zawiasy, pistolet do szuflad (zależnie jakie prowadnice, bo znów szuflady to spora zabawa jak nie masz doświadczenia. I przy projekcie uwzględniaj 1mmn
@KrowkaAtomowka: Masz jeszcze 3 opcje, idziesz do marketu budowlanego i kupujesz najtańszy gotowy komplet albo 2, nie będzie to najlepsza rzecz na świecie, ale oszczędzisz mnóstwo czasu i pewnie i tak będą lepsze niż te co ty zrobisz za pierwszym razem, a cenowo to wyjdzie pewnie podobnie ew. nieco drożej. Np. https://www.castorama.pl/gotowy-zestaw-mebli-kuchennych-como-2-m-szary-platynowy/5902012163436_CAPL.prd?srsltid=AfmBOoqLG8Ayn_Pkabnx0mV8ivpp0ANQUFJToZTnJMT6gEPZoKuRIpBMhIU nie zrobisz tego za 1000zł sam bez sprzętu.
@Rasteris:

przy projekcie uwzględniaj 1mmn okleinę

A z tym to jest akurat różnie. U mnie w hurtowni się tego nie odlicza. W zależności jaką wybieram grubość czy 0.8, 1, czy 2mm, o tyle zdziera okleiniarka, więc tym nie muszę zaprzątać sobie głowy. No i chodliwe płyty mogę brać połówki, nie całość.