Wpis z mikrobloga

  • 1
@Latarenko ale stary, ja znam płacz Barceloniarzy o każdy mozliwy faul, ale w tym wypadku na zbliżeniu z boku piłkarz psg tracą kolanem Gunogadna i wytrącając go z równowagi, dla mnie oczywisty karny bedac obiektywnym
  • Odpowiedz
  • 1
@wiktor-wkpl a co mają przepisy do mojego komentarza że "nie było varu" (skrót myślowy który zrozumie 5 letnie dziecko ale nie przygłupi wykopek xd) ? Jest jakiś przepis zabraniający sędziom podejść do monitora przy niejednoznacznej sytuacji?
  • Odpowiedz
  • 1
@konto_dla_trybu_nocnego co ty pleciesz? Sędziowie w wozie VAR interweniują na każdą, nawet jednoznaczna według sędziego z boiska sytuację i potwierdzają jego decyzję przez słuchawkę lub wzywają do ponownego obejrzenia powtórki przy monitorze a nie tylko "kiedy sędzia popełnił wyrazny błąd".
Jeśli jest stykowa sytuacja w polu karnym, nawet kiedy zawodnik wyraźnie symuluje to i tak sędziowie na VARZE odwijają tą sytuację i potwierdzają sędziemu na słuchawce że została podjęta poprawna decyzja, oglądałeś
  • Odpowiedz
@Bielawski: są przepisy określające kiedy sędzia może zostać zawołany do obejrzenia sytuacji, np kiedy wg varu popelnil poważny błąd, a tu o błędzie nie ma mowy

@Bielawski: co ty pleciesz? Sędziowie w wozie VAR interweniują na każdą


Chłop ci to dobrze wyjasnił.

Var "wzywa" głównego sędziego do monitora tylko w sytuacji "poważnego błędu" sędziego.

The use of VARs in football matches is based on a number of principles, all of
  • Odpowiedz
  • 0
@konto_dla_trybu_nocnego @Latarenko Ok dzięki za wrzutę przepisu, który notabene nijak ma się do rzeczywistości bo z reguły przy sytuacji 50/50 najpierw taka sytuacja jest analizowana przez sędziów w wozie VAR a następnie arbiter przywoływany jest do monitora żeby tą sytuację obejrzeć i jeśli wczorajszy kontakt kolana rozpedzonego zawodnika PSG z nogą rozpędzonego zawodnika Barcelony nie był na tyle ewidentny, żeby tą sytuację arbiter mógł sam ocenić przy monitorze bo sędziowie VAR uznali
  • Odpowiedz