Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #it #sieci

Cześć, szukam testera kabli który wpinam sobie do gniazdka w budynku znajduję na patch panelu wpinam z dwóch stron. I jest wstanie zmierzyć mi maksymalną prędkość, uszkodzone żyły itp. kat 5 wzwyż

Coś do 300zł jest ktoś wstanie sensownego polecić? Może być z alliexpress bo kupie nawet prywatnie.

Firma zrobiła sieć, i wszystko się zestawiało po gigówce nagle robili jakiś remont i część komputerów zestawia się po 100Mb/s jakieś inne gniazdka są itp, w specyfikacji wszystko konkretnie było i działało miesiąc do czasu tego nieszczęsnego remontu. Switch nowy i działał w innym pomieszczeniu bez problemu.

Ktoś coś?
  • 10
coś takiego chciałem kupić,


@PiersiowkaPelnaZiol: to jest rozszerzona (i ponad dwa razy droższa) wersja tego, który ja polecałem, różni się fajnym kolorowym ekranem i funkcją testowania światłowodów, do twojego zadania nie wnosi w sumie nic ponad to, co ma ten tańszy.

i wsadzili w to miejsce switch 100MBitowy.


@czteroch: nie musieli wstawiać switcha, wystarczy, że przewód ma niedrożną jedną parę, na skutek uszkodzenia (albo zdecydowanie najczęściej) złego zarobienia na którymś
@Jarek_P: ogólnie firma chce kupić sprzęt do testowania kabli rj i światlowodów. Ja im poleciłem https://www.elfadistrelec.pl/pl/automatyczny-analizator-sieci-linkrunner-at-2000-zestaw-rj45-sfp-netally-lrat-2000-kit/p/17651952 ewentualnie coś od fluke

tyle że wiem że zanim do tego dojdzie to minie z poł roku, więc chętnie sam bym kupił prywatnie coś już nawet z chin do dynamicznego testowania też. niż tylko podstawowe.

@czteroch już się rozwiązało, coś majstrowali przy gniazdkach bo po przepięciu na inne porty magicznie wszystko działa i się zestawia.
więc chętnie sam bym kupił prywatnie coś już nawet z chin do dynamicznego testowania też. niż tylko podstawowe.


@PiersiowkaPelnaZiol: te chińskie tu wymieniane dynamicznych testów nie mają. Kupując ten lepszy zwróć też uwagę na obsługiwane przez niego długości fali przy testach światłowodu. Ten tutaj obsługuje popularne pasma łącznie z GPONem, ale XGSPONa już nie, a to jest technologia, która już wchodzi na całego.
tzn dynamiczne testy to chodzi mi tylko o prędkość czy się zestawi kabel po setce czy po gigówce dosłownie tylko to mi trzeba


@PiersiowkaPelnaZiol: przez dynamiczny test miałem na myśli np. puszczenie po kablu strumienia danych i sprawdzenie z jaką prędkością faktyczne to pójdzie. Drogie mierniki robią tu analizę falową, ale to powiedzmy, że nie ten rząd wielkości cen jest wtedy :)

Do sprawdzenia, czy zestawi się sto czy giga na