Wpis z mikrobloga

  • 0
@Rogovic: A przepraszam bardzo, Międzynarodowy Fundusz Walutowy to międzynarodowa organizacja zrzeszająca 190 państw członkowskich i podaje nieprawdziwe dane, bo takie jest zdanie wykopu. Zamykam.
  • Odpowiedz
  • 0
@gruba-ryba:
- Rosyjskie dane oficjalne
- Dane z innych źródeł
- Własne modele ekonometryczne

I od razu ubiegne nastepne pytania, bo już widzę jaką dziecinną dyskusję próbujecie narzucić. Aaaa bo to numerki to przecież każdy sobie może co chce wpisać i w ogóle w Rosji to papieru nie ma więc z głowy wpisują i przecinki do przodu przestawiają, no to nie. Rosję stać na prowadzenie wojny jak widać i sankcję też
  • Odpowiedz
  • 0
@wrzesien: Jak przescrollujesz w dół to zauważysz, że już są inne dane z np % wzrostem i tam rośnie, albo jak pobierzesz bezpośrednio dane to tak samo ¯\(ツ)/¯. Nie wiem czemu, może podają wstępne dane kwartalne a poźniej dodają każdy kwartał a dopiero 1/3 roku mineła. Ciekawa uwaga.
  • Odpowiedz
@Desire22: Specjalistą nie jestem ale gdzieś tam czytałem, że Rosji PKB rośnie przez przestawienie gospodarki w tryb wojenny. Produkcja ruszyła z kopyta ale niby jest to nie do utrzymania w dłuższej perspektywie. Ile w tym prawdy to nie wiem¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Hmmm, ciekawe czemu PKB nominalne i realne Rosji ciąglę rośnie


@Desire22: Pewnie dlatego, że Rosja prowadzi wojnę i na potrzeby tej wojny utrzymuje produkcję wojenną. Całkiem kosztowną produkcję wojenną.

Prędzej czy później wojna się skończy - polecam wtedy obserwować wzrosty ruskiego PKB.

  • Odpowiedz
  • 0
@jl23: Ciekawa teoria, ale wygląda na to, że po 1. Europa nadal zaopatruje się w surowce przez państwa słupy, bo jednego dnia cieżko przestawić sie na inne zródła energii 2. Co Rosja nie sprzeda to Chiny kupią. Za mniejszą cene, ale partnera BRICS się nie zostawia na lodzie.
  • Odpowiedz
@jl23: Ciekawa teoria, ale


@Desire22: Teoria? Rosja wydaje teraz na zbrojenia czwartą część swojego budżetu. Zgadnij co się stanie ze zbrojeniówką po wojnie. Będziesz mieć to samo, co po upadku ZSRR, Trzeciej Rzeszy, czy tam Kaiserreichu. Głęboki kryzys.

O ile ten głęboki kryzys nie dosięgnie Rosji wcześniej, bo może się okazać, że za rok czy dwa te wydatki pochłoną nie tylko szkolnictwo i socjal, ale również aprowizację i administrację.

wygląda
  • Odpowiedz
@Desire22:

Z powodu strat. Nominalnie. Co Ukraińcy zniszczą, trzeba wyremontować lub odbudować i PKB rośnie, a rezerwy znikają. Poza tym Rosjanie OSZUKUJĄ, że rośnie, Prawie wszystkie dane bazowe są tajne. Stażyści z portali, co twierdzą, że rośnie, powtarzają rosyjskie komunikaty. Analitycy próbują odtworzyć stan z dostępnych danych, np. z wymiany mnar.

Rosyjskie dane oficjalne to numerki z dupy, tak wskazują analizy. Dane z innych źródeł i własne modele to analicy, dla
  • Odpowiedz