Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #ubezpieczenia #pytanie #budujzwykopem
Gdzie i dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie? Dopłacać do all risk? W moim przypadku składka pomiędzy zwykłym ubezpieczeniem a all risk wynosi ok 149zł różnicy na rok, więc chyba pytanie raczej retoryczne. Wstępnie mam wycenę w Generali.
Jeśli to coś zmienia - mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, nie deweloperka.
  • 8
  • Odpowiedz
@matra ile ludzi tyle opinii, ja osobiście preferuję allrisk zamiast się martwić czy szkoda dopasuje się do formułki w OWU ( ͡º ͜ʖ͡º)

@huntforfur czymś to poprzesz, czy tylko że tańsze = lepsze?
  • Odpowiedz
  • 1
@sayanek: to znaczy no, jak pisałam, dla mnie to retoryczne, bo 149zł więcej to widoczna różnica, ale nie w skali roku w sumie, raczej interesuje mnie kto ma jakie doświadczenia z tymi tematami ;) Na Generali padło, bo stoją wysoko w rankingach, mogłabym też wziąć pod uwagę PZU, które podobno nie robi problemów z wypłatami, ale tam, z tego co wiem, to już solidny pieniądz trzeba zapłacić, a ja mam zwykłe
  • Odpowiedz
@matra tak się składa że na allrisk w PZU będziesz mieć taniej, ponieważ.... Ich allrisk jest okrojony ( ͡º ͜ʖ͡º) Te wszystkie rankingi to o kant dupy rozbić, większość z nich to miejsca gdzie spokojnie można tym manipulowac lub wręcz kupić. Jedyne prawdziwe statystyki to co roku ranking wydawany przez rzecznika finansowego z informacją ile wniosków o interwencję wpłynęło w porównaniu do posiadanego rynku. Opcjonalnie roczne zeznania
  • Odpowiedz
  • 1
@sayanek: no i to jest cenna uwaga :) To w takim razie sobie przejrzę jeszcze oferty tamtych.
A wiesz co, z tymi rankingami to w sumie, dziwne że mi to do łba nie przyszło, skoro w innych kategoriach tego typu rankingom średnio ufam, ale chyba najbardziej do myślenia powinien dać fakt, że najwyżej stoi Europa, która ma kosmicznie złe opinie xD Chociaż w sumie rankingi brały pod uwagę cenę ubezpieczenia, a
  • Odpowiedz
  • 1
@sayanek: to jeszcze pytanie - do kogo się udać, żeby porównał mi kalkulacje przedstawione przez kilka firm, jeśli sama się w tym pogubię?
  • Odpowiedz
@matra zależy, możesz nawet do mnie się odezwać, ale to jutro :) albo do innych Mirków na wykopie siedzących w biznesie. Jeśli wolisz porozmawiać z kimś twarzą w twarz to jakiś miejscowy agent, lepiej celuj w kogoś z doświadczeniem, to trudny rynek i kilka lat nauki minimum zanim wszystko się w miarę dobrze ogarnie, aczkolwiek czasami też złe nawyki się wyrabiają z czasem, czy upodobania (np co do pierwszego wyboru przy składaniu
  • Odpowiedz