Wpis z mikrobloga

No dobra. Ekspres do kawy reanimowałem już z 4-5 razy w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy, wymieniając różne części, wczoraj znowu zdechł... Już mi się nie chce... 5 letni ekspres, więc planowane postarzanie produktu działa jak trzeba :-)

Polećcie jakiś ekspres, który:
1. za dołączany zbiornik na mleko (żeby go dać do lodówki, chyba że ma wbudowaną lodówkę ;-) )
2. Potrafi lać samą gorącą wodę lub samo gorące mleko bez kawy
3. Wytrzyma spokojnie te 5 lat...

#kawa #ekspresdokawy
  • 30
  • Odpowiedz
  • 1
@Vimes: PHILIPS EP4050/10

@piowit Najpierw musiałbym zobaczyć ceny rynkowe, bo kompletnie nie wiem, pewnie z 2500 trzeba dać, może nawet więcej patrząc na inflację... Na pewno nie górna półka :-) Powiedzmy do 3k.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: ten sam model produkują do dziś z drobnymi unowocześnieniami, sam posiadam już 3 lata i zero problemów. Jeden z nielicznych małych ekspresów, renomowanej firmy od komercyjnych ekspresów po 80k
  • Odpowiedz
  • 1
Rancilio Silvia


@bonus: Tylko że to są kolbowe, a mnie interesuje w pełni automatyczny.. Tzn. nie mnie tylko moją żonę, bo ja tam kawy nie piję

JURA ENA8 z lodówką

@Mariano123 Wygląda ciekawie, ale cena ciut za wysoka ;-)
  • Odpowiedz
@husky83: Nie jestem ekspertem od automatów, ale na forum ostatnio był podobny wątek i odradzali Jure, rzekomow WMF ekspresy są dużo lepsze i soldniejsze. Tylko ładna cenka. Ale jak ty masz budżet 3k to Jura i WMF odpada.
Najtańsze z 5-6k kosztują.
  • Odpowiedz
@husky83 mam 5 sztuk w rodzinie Nivony 756 , z czego 3 u siebie. Przez 3 lata użytkowania każdego z nich, jedyny problem to mechaniczne uszkodzenie pojemnika na wodę ze względu na upadek przez poluzowaną rączkę.

Nie potrzebujesz pojemnika na mleko, bo po prostu nalewasz je do dowolnego naczynia. Bardzo łatwa cała higiena i czyszczenia. Konstrukcja znana i lubiana.
  • Odpowiedz
  • 0
@24GHzWireless: Z mlekiem fakt, byle miał rurkę, bo nawet w philipsie to podkładałem po prostu kartonik :-)

Ile razy dziennie robi mleczne kawy?


@Kulek1981: Standardowo pewnie w przedziale 5-8. Nie jestem w stanie powiedzieć, bo czasami klienci też dostają kawę ;-)
  • Odpowiedz
@husky83 PHILIPS Series 5400 EP5447/90 mam taki i spełnia wszystkie Twoje wymogi. Nie, czekaj, mam go dopiero trzeci rok, to nie wiem czy wytrzyma do tych pięciu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz