Wpis z mikrobloga

#irlandia
#emigracja
#pogoda
Ten rok jest podobno najbardziej mokry od 40 lat na Wyspie. U mnie jak do tej pory nie było jeszcze ani jednego dnia bez deszczu....mozna #!$%@?ć od tej pogody, bo nie dość że pada non stop, to jeszcze zimno. Jeszcze nie tak dawno w lutym już bywało powyżej 15° i zdarzały się dni, że przez większość świeciło słońce. Teraz połowa kwietnia, deszcz #!$%@? nieustannie, a przy tym temperatury w granicach 12°. Jak 20 lat tu mieszkam to nigdy nie narzekałem na pogodę, ale zeszły rok i obecny to jakieś pandemonium.
  • 11
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: Faktycznie lało strasznie ostatnio, w radio narzekają. Ja się cieszę, że kupiłem w Aldim czy Lidlu kiedyś pompę do tzw. "brudnej wody". Zamówiłem koparkę, zrobiła wykop - jak dwa dni później lało to wszystko zalane. Zanim skończyłem robotę (to wszystko u siebie!) to jeszcze 3 razy jej używałem.

P.S. Pro-tip - jak taką zamierzacie używać to wstawiać w podziurkowane wiadro - bo zaciąga mniej "korzonków" i kamieni z ziemi które
  • Odpowiedz
@bialy100k: Zastanawiam się na taką pompa, bo u mnie w ogrodzie doslownie bajoro. Trawa prawie do kolana, bo nie ma opcji żeby wjechać kosiarką. Z reguły sezon koszenia trawy zaczynałem na początku marca, teraz, musiałoby z tydzień nie padać, żebym mógł wjechać kosiarką...w rte mowili że nawet krowy nie są wypuszczane na pastwiska, bo by ugrzęzły i faktycznie na polach zero bydląt...
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: U mnie też częściowo. Gadałem z gościem od koparki - nie zrobi się z tym porządku dopóki nie ma poprawnego drenażu. Trzeba go najpierw zrobić i dopiero potem ewentualnie przepompowywać. Ale to zupełnie nie moja branża, tylko powtarzam.
  • Odpowiedz
@ra_s: Nie w tym rzecz że nią chcą, tylko tak jak wyzej napisalem, nie mogą wyjść na pastwisko, bo jest tak grząsko że się pozapadają jak w bagnie. Btw też już słyszałem że będą problemy z podążą, bo nie ma mowy w tym roku o jakichkolwiek zbiorach, bo na bagnie nic nie urosnie, nawet ziemniaki, a krowy z pastwiska też są bardziej wydajne...wiec juz za moment ceny spożywki znowu w górę...
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: W sumie ciężko się spodziewać czegoś innego od kraju, który leży dosłownie krok od centrum prądu północno atlantyckiego, który nawet w Polsce, która jest znacznie dalej niszczy pogodę, a co dopiero przy centrum tego #!$%@? frontu
  • Odpowiedz
@ForTravelSayYes: Wiadomo jak tu jest, ale ja porównuje ostatni rok i obecny do poprzednich. Tak #!$%@? pogody nie było odkad tu mieszkam. Jakieś kilkanascie lat temu był rok, kiedy padało 360 dni w całym roku, ale przynajmniej bylo w miarę ciepło i często wychodziło słońce. Dzisiaj u mnie 3.5° rano, a koniec kwietnia to w tym kraju z reguly początek lata....
  • Odpowiedz