Wpis z mikrobloga

#pkobp #blik
#gorzkiezale :
Wiedziałam, że tak będzie z zmianą na zbliżeniowego blika.
Mama już się 2 razy zamotała przy kasie przy autoryzacji. Przyzwyczajona do wbijania pinu na terminalu, oczywiście ugotowała się z nerwów, bo nie ma jeszcze nawyku akceptacji telefonem (który do tej pory od razu po zbliżeniu lądował w torbie) :)
Mimo wszystko dla ludzi z innego pokolenia, to może być utrudnienie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
To niech w końcu się nauczą, albo przywykną do zmian, a nie uparcie "to mi nie potrzebne"


@beer_man: tak tylko zaznaczę (widząc wpisy na tagu pkobp), że nie tylko to pokolenie 60+ miało problem z załapaniem, że taka zmiana nastąpiła :)
  • Odpowiedz
  • 0
Co nie zmienia faktu że #!$%@? z usunięciem tej płatności


@beer_man: tu się zgadzamy :D
I powiem Ci, że jak gadałam ostatnio z infolinią to spytałam przy okazji, jaki był jej powód:
"dla Państwa bezpieczeństwa i wygody" :)
  • Odpowiedz
  • 0
@MichaelT128: wiem, że to wygląda jak problemy pierwszego świata, ale jednak dla pewnych osób przyłożenie tel+pin na terminalu, było szybsze/wygodniejsze.

Tak jak wspomniałam (przy podpiętej w apce karcie), mamuśka ma nawyk 'przykłada tel>pikniecie>tel do torby' i nawet jak ją prosiło o pin, to wiadomo, wklepała na szybko na terminalu.
Teraz jej wyskakuje 'spójrz na ekran tel' i weź tu znajdź go znowu w torbie XD

PS. w sumie dla
  • Odpowiedz
mamuśka ma nawyk 'przykłada tel>pikniecie>tel do torby'


@ewataewa: Wiem, że to obejście problemu, a nie rozwiązanie, ale może niech przyklei kartę do telefonu?
  • Odpowiedz
  • 0
@cochese: aż tak to nie :P tylko się żaliłam;
przestawi się kobicina (i tak jestem z niej dumna, jak w porównaniu do koleżanek w jej wieku ogarnia telefony, internety, kasy samoobs. itd :))
  • Odpowiedz