Wpis z mikrobloga

Wymieniłem na X (dawny Twitter) parę zdań z Janem Dziekońskim. On twierdzi, że bezpieczniki w kredycie 0% mogą spowodować, że bk0% skończy jako słynny "kapiszon" (Dziekoński uważa kredyt 0% za zły sam w sobie, ale jego zdaniem tak źle może on się nie skończyć). Ja twierdzę, że wręcz przeciwnie, będzie stymulantem do wzrostów jak BK2%. Dla zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z poniższą nitką:

https://twitter.com/Jan141230396811/status/1779519179747369223

Jakby co @wojciechsiryk tą nitką na X, jako moim "mini-cv", zgłaszam swój akces do rozmowy/debaty "zwykłych Polaków" na temat kredytu 0%, którą planuje Pan zrobić (oczywiście @mickpl jako nestor tagu ma pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

#nieruchomosci
  • 9
@Jankowalski715: Program działa na rynek już teraz, bo sama jest zapowiedź kształtuje oczekiwania cenowe. Dodatkowo rynek pamięta jak to wyglądało po poprzednim programie i to daje jeszcze większy boost. Nie trzeba być tu ekonomistą, wystarczy spojrzeć na otodom jak ludziom odwala XD Zapowiedź takiego programu to jest podobny mechanizm jakby dla rynku monetarnego Glapa jutro ogłosił, że od maja ścina stopy o połowę. Takie forward guidance
@wredny_bombelek: Widziałem już, dzięki! Istota tematu to jakim cudem opublikowano założenia kredytu 0% 4.01.2024 , mając na uwadze, że: 1. Hetman 7.12.2023 w Radio Zet krytykował dopłaty; 2. Na urząd ministra powołano go 13.12.2024; 3. Po drodze były święta, gdzie na pewno ministerstwo pracowało na pełnych obrotach. Odpowiedź brzmi nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jankowalski715: Jest w ogóle jakaś górna granica ? Nie wiem, np metrażu ? No bo dopłaty dopłatami, ale jak nie ma granicy jak przy BK2 (700/800k) to przecież letkom renkom 10-20% pójdzie do góry, bo ludzie i tak będą kupowali, bo przecież muszą gdzieś mieszkać, a przynajmniej 1000zł dopłaty dostaną to jakby ratę będą mieli taką samą jakby nie podskoczyły ceny.