Wpis z mikrobloga

Ceny domów w Pile to dla mnie jakiś absurd (miasto około 70 tys mieszkańców). Szukam domu do kupienia i stwierdziłem, że porównam ceny pilskie do cen warszawskich. Przykład poniżej. Dom pod Piłą za około 1,2 mln i dom pod Warszawą za podobną kwotę. Ten pod Piłą 10 minut do centrum ten pod Warszawą 30 minut do centrum, ale heloł - nie ma co porównywać.

Ten przykład z Piły to oczywiście jeden wielu, podobne kwoty są częste.

#oswiadczenie #nieruchomosci #pieniadze #dom #mieszkanie #pila #warszawa
pogop - Ceny domów w Pile to dla mnie jakiś absurd (miasto około 70 tys mieszkańców)....

źródło: temp_file8457975537623536535

Pobierz
  • 16
@pogop: nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby wydać ponad bańkę za gowno w wyludniające się mieścinie xD

Osoby które coś takiego mogłyby kupić albo nie istnieją albo nie maja mózgu i kasę musiały odziedziczyć.
@majkel88 @pogop

Pisałem o tym ostatnio.

Ja też nie wiem kto to kupuje, u mnie w mieście ok. 100k też było pełno domów wystawionych po 1kk-2kk i wszystko poznikało. Nawet totalnie obrzydliwe klocki, ludzie się mocno kredytują, chcę mieć tu i teraz, dalej wysoka inflacja w RE jeszcze to wzmacnia.

Większość ludzi tutaj pracuje w montowniach za 6k.

W 2019 gdy chciałem kupić dom to domy stały i po rok w rozsądnych
duzy_krotki - @majkel88 @pogop 

Pisałem o tym ostatnio.

Ja też nie wiem kto to kupu...

źródło: Screenshot from 2024-04-14 17-34-07

Pobierz
Absurdalne są ceny działek - myślę, że sprzedający wyceniając swój dom bierze aktualną cenę działki + koszt budowy + coś na górkę. Niestety - ten na Nowej Zawadzie to prosto licząc 1851 m2 x 200 zł za metr to już masz ok. 370k (a to chyba nawet 200zł netto wołali niedawno)

Za działki za Orlenem w stronę Gładyszewa wołali po 300 zł za metr a zaczynały się od 1000 m2.

Może gdyby
@pogop:
Piłem w Spale spałem w Pile
I to jak na razie tyle
Hej o hej
Znak szczególny mam na ciele
Wytatuowany jeleń
Hej łoo hej
On ma rogi gdzie ja mięśnie
Jak ja schudnę to on wklęśnie
Hej o hej
Piłem w Spale spałem w Pile
I to jak na razie tyle
Hej łoo hej