Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was Mirki i Mirabelki diagnozował się pod kątem #autyzm będąc już dorosłym? Jak wygląda taka diagnostyka ew pozniejsza pomoc? Coraz częściej się zastanawiam nad tym i myślę że jest szansa że jestem w spektrum. Pamiętam wiele sytuacji że swojego życia, w których zupełnie nie rozumiałem niektórych zachowań. Wielu zachowań społecznych musiałem się uczyć na przykład komunikacji niewerbalnej albo czytania czyichś wypowiedzi między wierszami. Poza tym pamiętam, że rodzice wozili mnie do psychologa przez pewien czas podobno po to żeby przedstawić mnie na prawą rękę. Oczywiście jak to wspomnienia z dzieciństwa pamiętam jakieś strzępki rozmów które miałyby sugerować że coś może być nie tak.
Coraz częściej to za mną chodzi i coraz częściej o tym myślę, głównie z czystej ciekawości, ale trochę też mam wrażenie, że cała moja rodzina coś wie, ale nikt nie raczył mnie o tym poinformować do teraz.

#spektrumautyzmu #psychologia #zdrowiepsychiczne
  • 9
  • Odpowiedz
@TheGreatCornholio: wygląda to tak, że idziesz do psychologa specjalizującego się w autyźmie i za opłatą ci robi test ADOS-2. Ja zapłaciłem 600 zł, ale w dużym mieście pewnie drożej. Opinia jest dla ciebie i raczej jej nigdzie nie wykorzystasz np. to za mało żeby dostać stopień niepełnosprawności i rentę.
  • Odpowiedz
scl-90 wyszło kilka ciekawych rzeczy


@TheGreatCornholio: Czyli taki pół Aspie, ja mam mocno 150/70. Natomiast SCL-90 to najmniej miałem 2.2, a najwyżej depresja 3.6, co jest wynikiem dość imponującym, bo przeciętna dla społeczeństwa jest poniżej 1.0 we wszystkich parametrach.
  • Odpowiedz
@TheGreatCornholio: Raczej nic to nie da Tobie, ja gadam z psychologiem, w ramach głównie terapi depresji, a i tak najlepiej działa na to naświetlanie słońcem, często, krótko, bez kremu, zawczasu piję marchewki.
  • Odpowiedz