Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Może mi ktoś wyjaśnić, bo chyba nie rozumiem do końca... W kalkulatorze zdolności kredytowej mam ok 400k zdolności na ten moment. Czyli w takim #krakow (w którym aktualnie mieszkam) #!$%@? kupię. Czy w tym całym programie mieszkanie na start dzięki dopłatom zdolność się zwiększa, bo bank to trochę wylicza lepiej dla kredytobiorcy? Zaczynam panikować, że nigdy nic nie kupię przez te pompowanie bańki i myślę, że jak by weszło to zasrane 0%, to #!$%@? i coś kupuje. Ale ceny się zaczynają od 600k tak naprawdę XD
  • 12
@MechanicznaPitaja: niestety ale jak nie jesteś w związku a najlepiej z bomblem czy dwoma to nie kupisz jako singiel mieszkania w Krakowie nie zarabiając jak margines społeczeństwa, ceny są tak absurdalne że to jest głowa mała a teraz cały kredy 0 #!$%@? to jeszcze bardziej nic tylko se w łeb #!$%@?ąć serio.
@MechanicznaPitaja: Napisz do naszego kolegi @marcpol - on jest doradcą kredytowym i ci policzy zdolność kredytową. Jeśli ją masz to kupuj. Jeśli się okaże że jej nie masz to bardzo mi przykro.

wiem, że jest #!$%@?, ale pochodzę stąd, mieszkam już parę lat i chciałabym tu coś kupić :/


Wyrazy współczucia, gdybyś pochodziła z pobliskiego Śląska to miałabyś z 2x tańsze mieszkania i dużo więcej opcji ze swoją zdolnością kredytową.
@MechanicznaPitaja:

rozważałam śląsk, bo tam faktycznie, można by od razu celować w 70-80 metrów.


No właśnie o tym mówię, zwłaszcza że skomunikowanie Krakowa i Katowic to jest bajka (koncesja na A4 wygasa w 2027 i wtedy autostrada będzie za darmo).

ale jednak sentymenty do krk robią swoje xD


Nie wszystko co warto się opłaca, a nie wszystko co się opłaca warto. To już twoja subiektywna ocena sytuacji i ważenie tego co
@MechanicznaPitaja: idź do doradcy kredytowego, oni nic z Ciebie jako klientki nie wezmą (bank płaci im prowizje od podpisanej umowy kredytu hipotecznego), wszystko Ci wyliczą. Nie sugeruj się kalkulatorami online.

Jak chcesz mogę na DM podrzucić bardzo fajnego doradcę, który nam refinansował kredyt.
@PfefferWerfer: jeszcze teraz sprawdzam w innym kalkulatorze, to nagle z dupy mi wychodzi zdolność 633k, ale może jakiś felerny kalkulator

https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej


@MechanicznaPitaja: To narzędzie nie jest wiarygodne.

Czy w tym całym programie mieszkanie na start dzięki dopłatom zdolność się zwiększa, bo bank to trochę wylicza lepiej dla kredytobiorcy?


@MechanicznaPitaja: Tak, według uzasadnienia do ustawy ustawodawca przewiduje preferencyjny sposób liczenia zdolności kredytowej. Jeśli potrzebujesz to tak, jak napisał @PfefferWerfer: