Wpis z mikrobloga

#przeszedlem Need For Speeda Underground.

Po jakichś 14 latach wróciłem do chyba mojej ulubionej ścigałki w moim życiu (rocznik 88 here). Obiektywnie kolejne części (U2 i MW) były lepsze ale w moim sercu zawsze króluje jedynka.

Myślałem, że po tylu latach i po sporej liczbie ogranych ścigałek do U1 nie będzie po co wracać. I początki rzeczywiście na to wskazywały - prościutki model jazdy i leciutka pikseloza sprawiały wrażenie, że pierwszą część Undegrounda nadgryzł ząb czasu i zwyczajnie zadziałała na mnie nostalgia.

Wystarczyło jednak kilka minut, żebym jak za pierwszym, trzecim, piątym czy dziesiątym razem został wchłonięty. Na tle dzisiejszych dopracowanych ścigałek nie jestem w stanie jasno określić czemu akurat ta część tak #!$%@? mnie pochłania. Pochłonęła na tyle, że w czasie mojej pierwszej sesji przeszedłem jakoś 1/3 gry na jednym posiedzeniu. I bawiłem się zajebiście, tak samo jak 20 czy 14 lat temu.

Jedno zdanie o soundtracku - słucham go bez ogrywania U1 przez ostatnie 20 lat. W mojej osobistej liście giercowych soundtracków przebija go chyba tylko Vice City. Miód kiedyś, miód dzisiaj.

I mogę tylko ubolewać, że EA nie potrafi już w ścigałki jak te 20 lat temu, chociaż pewnie wielu z Nas na fali nostalgii chciałoby zagrać w remake lub w NFSA który byłby tak samo dobry jak wielka trójka. Zapewniłem sobie powrót do przeszłości. I stawiam, że za jakieś 15 lat znowu do U1 wrócę i znowu będę grał z wielką, rozdziawioną, uśmiechniętą mordą :)

#gry #grypc #grykomputerowe #nfsunderground #nfsu
John_Doenut - #przeszedlem Need For Speeda Underground.

Po jakichś 14 latach wróciłe...

źródło: nfsu1

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@John_Doenut: Przeszedłem jakiś czas temu na steam decku i nie żałuję ani minuty. Wspaniałe doświadczenie. Okropny rubberbanding, ale pamięć mięśniowa zwyciężyła :D
  • Odpowiedz
  • 10
@L24D: Też zauważyłem, że mimo że od ostatniej gry minęło jakieś 14 lat to pamięć mięśniowa dalej działa. Znałem wszystkie skróty, wiedziałem gdzie skręcać i robiłem to automatycznie, tak jakbym grał w to średnio co roku.

Piękny to był powrót, aż chyba sobie za niedługo fundnę powrót do U2 (którego tez uwielbiam, ale jedynka to mój absolutny top) :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sebastix Miałem okazję pograć w ciut nowsze NFSy (MW2012 i Rivals) i nie miały nawet podjazdu. Zarówno w kwestii gameplayu, soundtracku i klimatu. U1 ponad 20 lat na karku i dalej na jego widok się morda cieszy :)
  • Odpowiedz
@John_Doenut: Od NFSU1 do Carbona to najlepsze gierki z MW na czele oczywiście. Przyznaję, że w Shifta się też trochę zagrałem, chociaż bez kierownicy to nieszczególnie dobre doświadczenie, z kolei z kierownicą za daleko mu do symulatora. Niemniej, trochę pograłem. Może bym sobie zrobił powrót do Rockport? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@John_Doenut EA potrafi w ścigałki, tylko wszyscy Ci, którzy jarali się kwadrologią U1-U2-MW-Carbon mają teraz 30+ lat i nostalgia za luźnymi czasami jest bardzo silna. Hot Pursuit 2010/2020 jest super satysfakcjonujące, Heat/Unbound podobnie, a że soundtracki inne? Osoby 30+ w 2004 roku też pewnie krzywo patrzyły na Get Low i Lean Back, tak jak my teraz na A$APy i Okiego (tak, są dwa polskie kawałki w st do Unbounda).

Do tego w
  • Odpowiedz
  • 1
@MvPancer Szanuję za opinię :) Którego z tych nowszych NFSów możesz z ręką na sercu polecić? Nie ukrywam, że po Rivals miałem chęci na kolejnego NFSa ale jakoś nie mogłem się zdecydować na którego. Bardziej do singla niż multi.
  • Odpowiedz
@John_Doenut: w unbound sie calkiem dobrze bawilem i heat tez calkiem fajny, a tez jednak jestem fanem tych starych need for speedow. te modele jazdy no troche dziwne, ale ogolnie to w nfsy lepiej mi sie gra niz forzy.
  • Odpowiedz
@John_Doenut dużo więcej emocji miałem w Heacie, szczególnie w nocy, ale Unbound jest i będzie rozwijany. Sam nie wiem co lepsze. Najlepiej będzie kupić EA Play na miesiąc i sprawdzić oba.
  • Odpowiedz
Jedno zdanie o soundtracku - słucham go bez ogrywania U1 przez ostatnie 20 lat. W mojej osobistej liście giercowych soundtracków przebija go chyba tylko Vice City. Miód kiedyś, miód dzisiaj.


@John_Doenut:
To oraz Get Low - top
buka44 - >Jedno zdanie o soundtracku - słucham go bez ogrywania U1 przez ostatnie 20 ...
  • Odpowiedz
@John_Doenut: Nie jestem fanem ścigałek, ale z Need for Speed bardzo lubiłem Porsche. Trochę ironicznie mimo tego, że była przecież o marce Porsche, która kojarzy się z prędkością tak gra miała luźny klimat, długie, ładne trasy, gdzie często jechało się nie widząc konkurencji. Kiedyś sporo było takich gier, w których mniej było ścigania się, a bardziej samego doświadczenia jazdy.
  • Odpowiedz
  • 1
@miiihau: Tak to mój, aczkolwiek w "czystej" wersji jak na screenie nie stosuję go chyba nigdzie. Teraz już wiem, że nie powininem bo kradnę nieświadomie! :D
@wojciech-kozakiewicz Wsysa niesamowicie mimo prawie 20 lat na karku. I to jest piękne, że po takim czasie można wracać śmiało i dalej zajebiście się bawić :)
@eric2kretek To myślę, że musisz nadrobić. U2 to więcej, lepiej (takie mam wrażenie) i chyba ciut trudniej (takie mam
  • Odpowiedz