Wpis z mikrobloga

#gownowpis #glupiewykopowezabawy

Co wg Was wraz z rozwojem technologii się zepsuło?
Nie na zasadzie, że "dzieci tylko w telefonie siedzo, zamiast grać w Tibię".

Np mnie wkurza grzany już brak przycisków fizycznych w telefonie/coraz częściej w samochodzie.

2. Internet, który stał się wielkim clickbaitem bez treści, za to z kupą reklam, powiadomień, zgód etc.

3. Boty. Wszędzie boty, chaty i Ai. Kuźwa. Ja chcę normalnie zadzwonić, pogadać z człowiekiem i się czegoś dowiedzieć, a nie słuchać od bota, że mi w tym nie pomoże.
  • 2
@WolvvloW: A ja się nie mogę doczekać aż darmowe wersje apek z AI będą miały możliwość prowadzenia ciągłej rozmowy (podobno chatgpt ma to już, ale gdy sprawdzałem to mogłem tylko wcisnąć przycisk żeby cos powiedzieć i odsłuchać odpowiedzi. Kolejne pytanie to kolejne wciśnięcie przycisku, wiec się nie nadaje do jazdy samochodem czy rowerem. Może za wcześnie sprawdzałem i w Polsce nie było jeszcze dostepne).
Lubiłem klawiaturki fizyczne, ale ekranowa ma swoje
@WolvvloW:
1. Wycinanie i zdebilenie funkcji.
Przykładowo w stareńkim outlooku express normalnie podpinałeś konto pocztowe, podawałeś adres serwera do wysyłki, odbioru etc. program się łączył i zaciągał maile.

Teraz jest "fancy" dodawanie, że niby tylko podajesz maila i hasło, co #!$%@? się w 90% przypadków, gdy jest ustawiony port TLS, a outlook wbije 465. Przy odbieraniu poczty niby jest push, ale najnowszy outlook wysra się z 15 razy przy wczytywaniu, zanim