Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto zna się trochę na budowlance, a konkretniej na tematach balkonów, izolacji, wylewkach i tych sprawach?

Mam kilka pytań, każda pomoc mile widziana, mogę na priv więcej opisać i dopytać gdyby ktoś chciał poświęcić chwilę na konsultacje.

W skrócie to potrzebuję wykonać wylewkę na balkonie, planowałem w ten sposób:
1. Grunt IZOHAN NEXLER BITFLEX PRIMER
2. Papa zgrzewana z wywinięciem na ścianę
3. Gruba folia budowlana
4. 2 warstwy styropianu XPS
5. Gruba folia budowlana
6. Wylewka ze spadkiem

Dodatkowo:
- dylatacja XPS przy ścianie na wysokość wylewki, wszędzie poza drzwiami balkonowymi
- styropian XPS wystawiony poza krawędź balkonu na 5 cm (potem przyjdzie tutaj elewacja)
- papa i folie wywinięte na ścianę na wysokość wylewki
- pod balkonem nie ma żadnych pomieszczeń

Pytania:
1. Czy ten plan i warstwy są ok, czy coś do poprawy?
2. Jaka wylewka na to, z miksokreta taka jak do wewnątrz czy inna?
3. Czy jest w tym planie jakiś fuckup lub powinienem pamiętać o czymś dodatkowym?

Wszystkie zdjęcia własne z realizacji mile widziane.

#budownictwo #budowadomu #dom
  • 6
  • 0
@Smarek37: nie wiem, bo tak piszą na fejsbukowych forach, nie wymyśliłem tego sam, bo się nie znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kingside: na balkonie chcę żywicę lub kamienny dywan, o ile to ma znaczenie - nie chcę płytek
@Balzac91: co do wysuwania tego styroduru poza płytę balkonową też dziwne dla mnie. I co wylewka będzie się kończyć równo z płytą, czy będzie wylana poza płytę? Ja bym zrobił na równo z płytą i potem dokleił od czoła styropian skoro już chcesz zachować tą izolację.
Edit jak chcesz to wrzuć na priva, jak to dokładnie wygląda, zerknę w wolnej chwili