Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Ziobro zaskoczenia, wystarczyło tylko poczekać aż PO #!$%@? się na głupi ryj.
#!$%@? budować cpk, elektrownie atomowe, koleje, porty i drogi, modernizować wojsko. Kłaść nacisk żeby dzieci jak najwiecej matematyki i fizyki się uczyły bo #!$%@? inżynierów potrzeba. No ale to wszystko zaprocentuje za 10-15 lat to po co to robić. Nie lepiej dać kasę w jakiś program z dupy na którym skorzystają kolesie i rodzinka, 20 mld do rozkradniecia. #!$%@? z wami. Takie samo badziewie jak PiS. Jakie to żałosne jak te jelopy chcą ‚rozdawać social’ a społeczeństwo krzyczy, ze koniec z tym rozdawnictwem bo na tym się nie wzbogacimy.
Przeciętny obywatel to człowiek XXI wieku, a te #!$%@? dalej w PRL-u.
Niech każdy odpowie sobie na pytanie: „Czy jest ktoś mądrzejszy w sejmie ode mnie?” #polityka
blackthorns - #nieruchomosci 
Ziobro zaskoczenia, wystarczyło tylko poczekać aż PO #!...

źródło: 6720D517-493F-4989-9F46-F77BE6CCE6B5

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
bo #!$%@? inżynierów potrzeba


@blackthorns: ja jestem inżynierem i powiem Ci - inżynierów w Polsce nie brakuje, brakuje przemysłu gdzie mogliby pracować za GODNE pieniądze.

Po polibudzie (nie licząc IT) sufit zarobków jest w cholerę niski - znam masę inżynierów co przekwalifikowali się na elektryków, hydraulików, monterów pomp ciepła, rekuperacji i klim - bo w zawodzie mieli #!$%@? pieniądz. W zawodzie często wyciągnie się średnią krajową może trochę więcej - i
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: a mnie się wydawało że społeczeństwo miało dość czegoś innego. Na przykład: likwidacji OFE (po opowieściach że to wasza świetlana emerytura) i podniesieniu wieku emerytalnego (po solennym przyrzeczeniu, że do tego nie dojdzie) i wysłaniu 6 letnich dzieci do szkoły (i wywalaniu miliona podpisów do młynka), ustawa śmieciowa co miała uratować lasy. (jak z lasami to nie wiem, ale przynajmniej jest drogo i na klatce mam notkę, że jak wstawię
  • Odpowiedz
a mnie się wydawało że społeczeństwo miało dość czegoś innego


@orro: no masz racje, wydawało ci sie

podniesieniu wieku emerytalnego (po solennym przyrzeczeniu, że do tego nie dojdzie)


@orro: to było literalnie ograniczenie rozdawnictwa, ale wtedy to rozdawnictwo było dobre?
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski:

@orro: no masz racje, wydawało ci sie

Twierdzisz, że nasze społeczeństwo było zadowolone z tych działań i ustaw i w pełni je popierało? I nie było to wynikiem przegranej? Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii...

"@orro: to było literalnie ograniczenie rozdawnictwa, ale wtedy to rozdawnictwo było dobre?"
To było podniesienie wieku emerytalnego, bo im się budżet nie spinał, bo nie potrafili kontrolować wydatków.
I emerytury to nie jest
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek @blackthorns dokladnie zadnych inzynierow w polsce nie potrzeba poza it. gdyby bylo potrzeba to na stanowiskach seniorskich nie placiloby sie w budownictwie sredniej krajowej, a na juniorskich minimalnej na umowe zlecenie. plytkarz zarabia2-3x tyle co osoba co te plytki projektuje
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: to ja nie wiem co w tym kraju warto studiować, może w ogóle nie warto? Ja skończyłem prawo i też #!$%@? jest po tym a nie praca, 5 lat studiów, później kolejne lata na aplikacji i musisz błagać na kolanach, żeby przyjęli cię do kancelarii za minimalną. Na dodatek wszystkie zawody prawnicze wymagają ciągłego dokształcania się.
  • Odpowiedz
@donttalktome: @gharman ja wbiłem od razu do IT. Z tego co widzę po kumplach to właśnie po uniwerku można prędzej znaleźć jakąś ścieżkę kariery która da zarobić całkiem dobrze ale to też sprawa losowa imo.

Znam ludzi (nie licząc IT) po różnego rodzaju studiach finansowych, rachunkowości - tego typu kierunkach, paru po matematyce stosowanej, były to naprawdę ogarnięci ludzie i teraz zbliżając się do 30 pracują na dobrych stanowiskach za dobrą
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek @gharman @blackthorns
W małych miastach inżynierowie by się dali pobić za więcej niż 5k netto / 7k brutto xD
W dużych miastach natomiast sufit jest jak w korpo, 12k brutto. Może znajdziesz jakąś jedna super ofertę na jakimś zadupiu ale dla większości takie są realia.

Jak ktoś jest specem to otwiera swoją firmę albo siedzi w Niemczech/Szwajcarii.
  • Odpowiedz
@Gavilar 12-14k widzialem maks, dla osob z super doswiadczeniem, ale zapier#%!$^, nadgodziny, zero pracy zdalnej itd. w porownaniu do it gdzie taka sama osoba dostanie 20-25k zdalnie to troche slabo
  • Odpowiedz
sufit jest jak w korpo, 12k brutto.


@Gavilar: Dobra - może taki absolutny sufit to jest to 12k brutto - 10k netto w przybliżeniu. Pytanie ile osób będzie w stanie dostąpić tej godności zarabiania takiej kwoty.

Np taka biotechnologia - kumpel mówił że tyle może zarabiać kierownik laboratorium - tyle że kierownik pracuje już na tym stanowisku 10 lat i będzie pracował następne 10 i nowego nie potrzebują. Kumpel siedzi jako
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek
@wredny_bombelek

>sufit jest jak w korpo, 12k brutto.


@Gavilar: Dobra - może taki absolutny sufit to jest to 12k brutto - 10k netto w przybliżeniu. Pytanie ile osób będzie w stanie dostąpić tej godności zarabiania takiej kwoty.


12k brutto to 8.5 netto :P Kierownik małego zespołu czy jakieś korpo-senior z 7 latami xpa tyle powinien wykręcić, jak nie to go korpo dyma ;)
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: nie jest to do końca prawda, po budownictwie możesz zarabiać dobrze - na budowie. Za biurowa pracę w projektowaniu zarabiasz tyle ile pracownik korpo za pracę biurową. Chyba, że jesteś projektantem w niszowej specjalizacji. Polecam szukać pracy dla zagranicznych firm, zwłaszcza w obcym języku - niedawno tak zrobiłem i sobie chwalę, bo firmy z Bud i Budowa w nazwie płacą śmieszne grosze i do dzisiaj mnie zastanawia po co ludzie
  • Odpowiedz
nie jest to do końca prawda, po budownictwie możesz zarabiać dobrze - na budowie. Za biurowa pracę w projektowaniu zarabiasz tyle ile pracownik korpo za pracę biurową.


@Pajakoss: no ale o tym właśnie mówię, po co studiować trudny kierunek jakim jest budownictwo skoro w biurze zarobi się tyle samo co jakiś korpoludek po lajtowych studiach. Ja zawsze byłem dobry z matmy i fizyki, nagrody na olimpiadach, na studiach stypendium, nasłuchałem się
wredny_bombelek - >nie jest to do końca prawda, po budownictwie możesz zarabiać dobrz...
  • Odpowiedz
  • 1
@dejvo: nie ma alternatywy. W polityce siedzą ludzie głupsi od przeciętnego obywatela w wieku 26-50 lat. Może demokracja powinna być bardziej oddolna, a może stare pokolenie przesiąknięte komuna musi przeminąć.
  • Odpowiedz