Wpis z mikrobloga

@jabol6000: Zabawne bo ludzie z dziećmi mają statystycznie więcej pieniędzy.
Gdybym nie miał dzieci to bym jeździł z żoną po świecie i pracował zdalnie - jak moi znajomi.
Wydają większość na bieżąco bo żeglowanie po oceanie i podróż na rowerze wokół islandii(spanie w hotelach) nie są za darmo.
Ja kumuluję majątek bo a)Nie mam jak z dziećmi tak podróżować i mają szkołę - tamci mogą pracować zdalnie b)wiem że mi
  • Odpowiedz
@jabol6000 do 30tki nie chcialem dzieci. Później jednak chciałem i mam dwie córki. Już nastolatki w sumie (14-11)
I ogólnie są zajebiste ale pomału już w ogóle jakby ich nie było. Z osoby najważniejszej na świecie rodzice spadają na dół drabiny społecznej dzieci. W sumie może to i plus bo nie będzie żalu jak się kiedyś wyprowadza ale jednak dziwne uczucie. Totalnie rozumiem osoby które nie mają dzieci, nie ma co
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice

Po co pracowałeś całe życie? Tylko po to, żeby ktoś inny nie musiał? To raczej jest twoja wymówka co zrobić z pieniędzmi. Bo je masz, ale nie masz czasu ich wykorzystać.

Dawanie "na start" to zabijanie zaradności wśród dzieci. Jakby same zarobiły, to by bardziej doceniły i potem sobie lepiej same w życiu radziły. A tak mają mieszkanie, to nic nie muszą robić, więc zostaną patolą, która będzie siedziała na
  • Odpowiedz
i co ci z tego majątku?


@mk321: Można rozwijać swoje hobby, albo szukać takowego. Pojechać na wycieczkę na Majorkę, albo pójść na aquapark (jak ten majatek wystarczajaco duży)
  • Odpowiedz
@anonim1133 ale czytaj na co ja odpisywałem.

To @masz_fajne_donice chwalił się, że ludzie z dziećmi mają większy majątek, bo nie mają czasu wydawać pieniędzy.

Ja nie negowałem tego, że pieniądze są fajne i fajne się je
  • Odpowiedz
chwalił się


@mk321: Gdzie chwaliłem?
Stwierdziłem fakt - takie są statystyki. Więc ten mem jest bez sensu.

Nie piszę że to lepiej albo gorzej. A przekazywanie majątku to coś co się robiło od zarania dziejów. Kiedyś w postaci ziemi -
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice pod memem zacząłeś się rozpisywać o tym jak kumulujesz majątek.

Pani Grażyna, też się nie chwaliła, że jej córka studiuje prawo. Tylko stwierdziła fakt.
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Ludzie od zarania dziejów przekazują majątek, bo po prostu umierają.
mk321 - @maszfajnedonice pod memem zacząłeś się rozpisywać o tym jak kumulujesz mająt...

źródło: 236321_ech-ludzie

Pobierz
  • Odpowiedz
Ja kumuluję majątek bo a)Nie mam jak z dziećmi tak podróżować i mają szkołę - tamci mogą pracować zdalnie b)wiem że mi się dużo majątku przyda jak dzieci będzie trzeba na start ustawić


@mk321: to rozpisywanie się? Uzasadniłem dlaczego ludzie z dziećmi mają więcej kasy.

To ty masz jakiś wielki problem, szkoda czasu na tę rozmowę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mk321: acha a ja że znajomi bez dzieci mogą podróżować po świecie a ja nie

Faktycznie ta sama sytuacja, szkoda czasu człowieku naprawdę, znajdź jakieś hobby a nie p-------------e się. Masz dowcip o tobie:

Przepraszam, dlaczego ten pies nie jest na smyczy?
- To nie
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice bardzo ładny kawał.

znajomi bez dzieci mogą podróżować po świecie a ja nie


Chyba trochę zazdrościsz znajomym, ale to jest właśnie ta odpowiedzialność jak się ma dzieci. Nie możesz podróżować, nie masz na co wydawać pieniędzy, więc musisz znaleźć sobie jakiś pretekst.
  • Odpowiedz