Wpis z mikrobloga

Słuchajcie - HIT
W czerwcu kupiłem segment 100m2 na obrzeżach Krakowa za 800k. Rezerwacja na chwilę przed bk2 więc przed najgorszymi wzrostami. No ale aż takich się nie spodziewałem. Parę dni temu przypadkowo trafiłem na otodom na segment obok mojego za - uwaga - 1350k xD Identyczny metraż, rozkład. Co prawda częściowo wykończone ale dość biednie - oceniam wkład na 150k. Nadal to daje wzrost ceny stanu deweloperskiego o 400k tj. o 50 proc. w niecały rok.

#krakow #nieruchomosci
  • 21
  • Odpowiedz
@Misza128: ofertowe to nie transakcyjne. Mieszkanie w 2021 na Mokotowie/Siekierki 60m2 kupowane w okolicy 8400 zł = 504,000 zł Teraz obok bardzo podobne chcą za 24000 zł/m2 czyli jakieś 1,440,000 zł czy to pójdzie? Nie wierzę.
  • Odpowiedz
  • 0
@acpiorundc Moje 800k było ofertowe i transakcyjne jednocześnie. No ale to był właśnie górny limit bk2 więc moja pozycja negocjacyjna była w zasadzie żadna plus presja czasu do tego. W obecnych realiach oczywiście możesz mieć rację, ta wycena jest absurdalna.
  • Odpowiedz
. Parę dni temu przypadkowo trafiłem na otodom na segment obok mojego za - uwaga - 1350k xD

@Misza128: A jak sąsiad wystawi za 2350k to uznasz, że już masz 200% wzrostu, czy jeszcze nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt tego nie kupuje w takich cenach. Sprzedawały się klitki pod bekę. powodzenia dla sąsiada ze sprzedażą.
  • Odpowiedz
ofertowe to nie transakcyjne. Mieszkanie w 2021 na Mokotowie/Siekierki 60m2 kupowane w okolicy 8400 zł = 504,000 zł Teraz obok bardzo podobne chcą za 24000 zł/m2 czyli jakieś 1,440,000 zł czy to pójdzie? Nie wierzę.

@acpiorundc: Widać rekę flippera. Włozyłpewnie ze 120 k w remont a cene podniósł o 800 k xD
  • Odpowiedz
@Misza128: to ze ktoś sobie wystawił za x nie oznaczy. No może jakby wystawił za 2x to byłby w swojej głowie bogatszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A gdzie są granice? Nie ma, bo każdy chce zarobić ile się da. Taka już natura człowieka.
  • Odpowiedz
@Misza128: wiesz to jest po prostu chciwość i liczenie na frajera. Ale to wszystko ma swoje granice.

Koło nas buduje dwóch małych deweloperów. Bardzo podobne domki robią, taki sam metraż i wielkosc dzialek tylko trochę inny układ. Jeden sprzedaje za 800k i domy mu schodzą jak bułeczki. Drugi od 2 lat nie może sprzedać bo sobie wymyślił cenę 1000k i pewnie jeszcze podniesie zaraz. I ten drugi ledwo wiarze koniec z
  • Odpowiedz
ofertowe to nie transakcyjne. Mieszkanie w 2021 na Mokotowie/Siekierki 60m2 kupowane w okolicy 8400 zł = 504,000 zł Teraz obok bardzo podobne chcą za 24000 zł/m2 czyli jakieś 1,440,000 zł czy to pójdzie? Nie wierzę.

@acpiorundc: Tak pierdolą Ci co sobie tylko przeglądają oferty a nie próbują kupić.
To zadzwoń teraz do właściciela, umów się na oglądanie i zapytaj ile opuści. Się zdziwisz jak dostaniesz rabat max 10k. A
  • Odpowiedz
Tak więc tak: to pójdzie. A koszty trzymania betonu nie są wcale takie duże. Zresztą przy tych wzrostach cen to koszty czynszu pokrywane są przez sam wzrost wartości.

@enten: no jak w centrum są tańsze i lepsze.
  • Odpowiedz
no jak w centrum są tańsze i lepsze.

@acpiorundc: tak Ci się tylko wydaje

BTW, nie twierdzę, że na rynku nie ma odklejonych ofert bo są.
Po prostu wykopkom się wydaje, że każda wysoka cena to jest cena odklejona i nikt tego nie kupi po cenie ofertowej.
Dopiero zderzenie z rzeczywistością i realne zainteresowanie się negocjacjami weryfikuje te przekonania i okazuje się, że cena transakcyjna zazwyczaj równa się cenie ofertowej na
  • Odpowiedz
Dopiero zderzenie z rzeczywistością i realne zainteresowanie się negocjacjami weryfikuje te przekonania i okazuje się, że cena transakcyjna zazwyczaj równa się cenie ofertowej na obecnie nagrzanym rynku.

@enten: to masz do wyboru mieszkanie średnie 20 letnie za 1,440k 60m2 lub 2 km dalej segment za 1,6 200m2? Co lepsze? Gdzie obydwa mieszkania/segmenty są 20 letnie
  • Odpowiedz
to masz do wyboru mieszkanie średnie 20 letnie za 1,440k 60m2 lub 2 km dalej segment za 1,6 200m2? Co lepsze? Gdzie obydwa mieszkania/segmenty są 20 letnie

@acpiorundc: Ale z czym mi Ty tu wyskakujesz? Wybrałeś sobie jakieś dwa mieszkanka i na tej podstawie mówisz, że ceny ofertowe nie są cenami rzeczywistymi.

Po pierwsze 2km w mieście to już sporo, w korkach w szczycie może to być nawet + pół godziny
  • Odpowiedz
@enten: to pierwsze mieszkanie to znajoma kupiła widziałem umowę i kwotę podpisaną a ta oferta jest to mieszkanie obok tzn. to samo blokowisko podobny rozkład. I te mieszkanie nie jest warte na pewno 24k za m2. Jak masz w okolicy ładniejsze i nowsze po 17k+
  • Odpowiedz
No to zadzwoń do właściciela i mu powiedz, żeby obniżył cenę, co za problem?

@enten: ja nie mam zamiaru kupować tego czegoś, tylko mówię, że ofertowe != transakcyjne.
  • Odpowiedz