Wpis z mikrobloga

Obserwuje sobie pająka który utkał pajęczynę nad moim oknem od dwóch dni. Jest to wielki okaz pająka i chyba nawet nie zbyt bezpieczny dla ludzi ale póki jest za zewnętrzną szybą jeszcze mi to tak nie przeszkadza.
+ Animal Planet za darmo i w dodatku jeszcze na żywo
- Trochę się boje umyć okno bo mnie zaatakuje i przy sprzątaniu będę musiała zniszczyć mu pajęczynę którą tkał pieczołowicie przez dwa dni. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pająk poluje w nocy od 19 do 6 okolice zachodu i wschodu słońca a robi to tak perfekcyjnie że można na nim zegarek ustawić. Za dnia kitra się za rynną żeby nie było go widać i żeby przypadkiem nie skojarzyć go z pajęczyną wiszącą obok niego, na pajęczynę wraca dopiero w nocy, po czym czyści ją ze wszelkich muszek i owadów które miały nieszczęście tam trafić.
Jest to chyba najbardziej żywy i ciekawy pająk jaki spotkałam w moim życiu choć rok temu była też okazyjna samiczka zielonego pająka która wcale nie robiła pajęczyny a po prostu polowała i przez kilka nocy robiła to na mojej szybie.

*Pająk jest dziki i przylazł najpewniej z pobliskiego lasu, nie dokarmiam.

**Jak ktoś ma pomysły jak bezboleśnie dla pająka i dla mnie zachęcić go do #!$%@? z mojej szyby można się podzielić przemyśleniami. Szkoda takiej sztuki zabijać, to naprawdę okazały osobnik.*

***Pajęczyna ma rozmiar metrowej szyby.
  • 6
  • 1
@SarahC: usuń pajęczynę, a pewnie ma dobre miejsce, bo światło ściąga owady i ma pełną michę zawsze. Aha, dla pająka upadek z 5 metrów to żaden problem. Są na tyle lekkie, że nic mu się nie stanie. Znaj jeden przystanek tramwajowy, gdzie latem jest po 20 takich wielkich bydlaków.
via Wykop
  • 0
@ImmortalBerserker: Wątpię czy to zadziała. Najprawdopodobniej dzień później wróci i znowu utka mi pajęczynę. Paradoksalnie czasem pająki wracają, musiałabym go przenieść gdzieś bardzoooooooooooo dalej. A ten pająk ma to do siebie że jest całkiem żywy w dodatku wielki. Jeśli już go na czymś przenosić to chyba tylko w pudełku plastikowym. Pytanie, gdzie, bo do sąsiada na trawnik to raczej nie jest rozwiązanie a z lasu jak przyszedł to zawsze może wrócić.