Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #internet #komputery #ruter hej jaki router poleccacie w ktory wloze karte orange i bede mial dobry zasieg plus doloz do niego dwie anteny zeby jeszcze go wzmocnic ?

ktos mi polecal dlink DWP-812KT ale chyba juz go nie robia, jaki jest nowszy odpowiednik ? na czerowno zaznaczone miejsce budynku, na tel wyciaga mi jakies 8Mb co jest dramatem, jak wejde na dach to dochodzi w tel do 18Mb
KrowkaAtomowka - #siecikomputerowe #internet #komputery #ruter hej jaki router polecc...

źródło: nadajniki

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: jaki masz telefon? Na btsearch nie patrz na pame pozwoleń a na tą z bazy danych użytkowników
A polecanie jakiegoś starego złota to porażka totalna, mininum to jest coś z LTE cat12
A zamiast anten to trzeba kupić cos zewnętrznego, bo kabel antenowy strasznie tłumi 2.6GHz.
Jest jeszcze opcja że masz tam już 5G 3.6GHz i ponad 500Mbps o ile będziesz miał odpowni sprzęt
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Są takie droższe modemy antenowe, np. MikroTik ATL LTE18. Mocujesz na maszcie, kierujesz na najbliższy nadajnik i masz stabilne i szybkie połączenie. Tylko ceny takich sensownych zaczynają się od trzech zer, albo tanio albo dobrze. I jak nie chcesz mieć tych prędkości 18Mbps na dachu to będziesz musiał trochę wybulić.
  • Odpowiedz
  • 0
@KrowkaAtomowka widzę że po głównej drodze idą słupy telekomunikacyjne Orange, także to kwestia czasu aż dociągną światło, nie mam teraz dostępu do kompa, ale zobacz na geoportalu gdzie idzie swiatlowod w twojej okolicy, na mapach jest zaznaczony na pomarańczowo z dopiskiem TiS (musisz włączyć zakładkę uzbrojenie terenu)

Jeżeli idzie w okolicy do 200 metrów po słupach to ogarnę ci instalacje za tydzień, jak nie to dzwoń do Orange, powiedz że na głównej
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew na jeszcze bardziej głównej ulicy macie świetlicę wiejską, stacje, pocztę, widzę nawet studnie kablowe i szafę miedziana, nie wiem czy jest tam coś jeszcze, bo zdjęcia sprzed 2 lat, jak się dobiorę do map to popatrzę gdzie tam światło idzie, ale z reguły jak jest blisko gdzieś jakiś urząd gminny czy świetlica, czy remiza, to jest i światło, za POPC było straszne parcie na podłączenie takich urzędów publicznych
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: No właśnie takie coś, ale to wiesz, MikroTik więc konfiguracja wymaga trochę wiedzy, i zapewne będziesz chciał go zasilić po PoE żeby nie ciągnąć dwóch kabli. @dktr jest bardziej kumaty w tym temacie to może lepiej ode mnie doradzi.
  • Odpowiedz
a tel mam samsunga galaxy m51


@KrowkaAtomowka: masz telefon z lte CAT6, niby #!$%@?, ale nawet jak wystawisz modem CAT18 to więcej niż 30Mbps się nie spodziewaj. Albo inna sieć, albo router z 5G, skoro to tak blisko wrocka to bardzo możliwe, że już 3,5GHz jest tu masz mapę https://www.orange.pl/view/mapazasiegu zaznacz 5g do 1050Mbps. Póki co tam gdzie udał się złapać prawdziwe 5G to mój #!$%@? xiaomi wyciągał 500Mbps. Może ktoś
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: tak mi tam eksperci odpisali :

"W Smolcu zaczyna sie od sprawdzenia prawdziwego 5G3500 na N78 od T-mobile, BTS NetWorks na pozwoleniu T-mobile w Krzeptowie od m-ca działa na tym paśmie, dodatkowo na LTE2600+2100+1800+800+900 i w 5G2100 na DSS z LTE2100. Orange ma tam te pasma ale bez 5G N78.
Dodatkowo stacja NetWorks Orange Smolec za torami tez ma te pasma LTE oraz 5G N1 na 2100MHz.
Plus na kościele
  • Odpowiedz