Wpis z mikrobloga

@open_or_die: dziwne że wszystkie testy zagraniczne tak pokazują.
To wyżej to wynik z zimowego testu w tym roku z Norwegii. Robią 2x w roku (lato i zima) po kilkanaście aut.
W takim teście można pokazać wszystko, tam zawsze jest zresetowany licznik i jest zużycie z kilku/kilkunastu km. Robi w tym czasie jeszcze jakieś prezentacje przyspieszenia. Pewnie za każdym razem odpalanie ogrzewania wcześniej itp.
Jak weźmiesz jakieś GLE z 3.0 dieslem i
  • Odpowiedz
Bo suv to w ogóle nie jest podwyższonym kombi xD


@cwlmod: nie, SUV jest zazwyczaj podwyższonym hatchbackiem. Pojemność bagażnika ma w zasadzie taką jak kombi, a nie znacząco większą - a to dlatego, że bagażnik od hatchbacka rośnie w górę (co czyni go praktycznym głównie na papierze).
  • Odpowiedz
@open_or_die: Największym problemem jest to, że producenci potrafili odpowiednio klienta pokierować tak, że minivan, ale bardziej agresywny w wyglądzie i mniej praktyczny, a za to dużo droższy, bo "luksusowy", bo tym są współczesne suvy, jest bardziej popularny niż mały i lekki hatchback.
  • Odpowiedz
jeden #!$%@? pod względem zużycia kwh, to się nawet nie broni że elektryki palą mniej czy coś

@robertx:

@r5678

nikt normalny nie uważa że elektryki są eko. Jeżeli ktoś uważa że elektryki są eko to jest to samo jak twierdzić że ziemia jest płaska


@massbombing_return

Jak w ogóle można uważać, że elektryki są eko ¯\(ツ)/¯ trzeba być eko debilem


Dostaliście dyplomy Collegium Humanum do piątego piwa czy zwyczajnie Akademia Chłopskiego Rozumu?
  • Odpowiedz
Bo suv to w ogóle nie jest podwyższonym kombi xD


@cwlmod: zwykle jest mniej pojemny niż podwyższone kombi :)

Pojemność bagażnika ma w zasadzie taką jak kombi,


@bidzej: raczej mniejszą, zaraz rzucę okiem na dane ale "na oko" to zawsze suv te co znam to miały mniejszy bagażnik
  • Odpowiedz
Pojemność bagażnika jest taka sama jak odpowiadającemu kombi.


@cwlmod: powtarzam - na papierze. Bagażnik w kombi jest niższy, ale dłuższy, więc zdecydowanie bardziej praktyczny.
  • Odpowiedz
@cwlmod: racja, racja!

sprawdziłem, różnice minimalne, porównywałem A4 vs Q5 i Mazdę 6 vs. CX5. Raz jedno na polus, raz drugie, ale różnice te 20-40 litrów,

w np. Q5 też są inne fotele z tyłu, większe, wyższe, regulacja pochylenia, itd.. więc przez to mi się wydawało, że będzie mniej miejsca

byłem przekonany, że w kombi bagażnik jest dłuższy... może przez to, że niżej to bardziej trzeba się nachylać więc taki dłuższy
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Suprise mothefucker ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Też się zdziwiłem jak znudziło mi się hejtowanie suvow. Teraz hejtuje ludzi jeżdżącym suvami większymi niż BMW x3 bo x5/x7 to są gigantyczne kobyły i przepraszam ale nikt nie potrzebuje takiej wielkiej kryki.
  • Odpowiedz
@cwlmod: ja tam jako tako toleruję, nawet lubię SUV ale takie prawilne z krwi i kości 250km/h
chociaż współczuję tym inżynierom w fabryce którzy muszą z tego g*wna ukręcić bata,
bo już wyjściowo mają upośledzony projekt auta i muszą stawać na głowie aby sprawić aby ta krowa zaczęła jechać, hamować, skręcać i nie zrobiła fikołka na rondzie
SpalaczBenzyny - @cwlmod: ja tam jako tako toleruję, nawet lubię SUV ale takie prawil...
  • Odpowiedz