Wpis z mikrobloga

Trochę nie rozumiem działań obecnego rządu w kwestii mieszkań, nie widzę w tym żadnej logiki i jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to że lobby deweloperskie i ich $ rządzą tym krajem.
Mam wrażenie, że Tusk i KO nie uczą się na błędach. Jak sam mówił jednym z jego błędów przez które stracili władzę w 2015 było niesłuchanie woli społeczeństwa i podwyższenie wieku emerytalnego mimo dużego sprzeciwu. W skrócie zrobił coś czego społeczeństwo nie chciało, ale długoterminowo było konieczne(dobre?).
Dziś znów robi coś czego społeczeństwo nie chcę, ani nie jest długoterminowo dobre/konieczne. Dodatkowo najbardziej szkodzi bezpośrednio elektoratowi, który go wybrał czyli młodym ludziom - nawet PiSowcy nie byli na tyle głupi by gryźć rękę, która ich karmi.

Choćby patrząc na nastroję w SM czy wśród znajomych nie wierzę by w następnych wyborach udało się powtórzyć tą samą frekwencje wśród młodych po przyjęciu kredytu 0%. Sam głosowałem na TD licząc jedynie na rozliczenie pisowców i normalizacje sytuacji na rynku mieszkań, żadnych innych oczekiwań nie miałem, nie obchodziło mnie te 100 konkretów itd. Po przyjęciu 0% gdybym miał wybierać między obecną koalicją rządzącą, a pisem czy konfederacją to nie poszedłbym głosować i wydaje mi się, że nie jestem jedyny.

A jak pokazały ostatnie wybory samorządowe, Jarek może napluć na swój elektorat i tak PiS zrobi te 30+%. Jak dla mnie powrót pisowców za 4 lata bardzo realny - jak nie sami to z konfederacją.

Ps.
Do trolli z pisu i przygłupów z konfy od "a nie mówiłem, że Tusk was jeszcze wyrucha" - spokojnie, przez ostatnie 8 lat Pis wyruchał mnie jeszcze bardziej.

#nieruchomosci #polityka
  • 2