Wpis z mikrobloga

  • 187
To jest Kabi #smiesznypiesek @kamdzowa. Wiele razy opisywana była już tutaj jego historia. W skrócie: psiak został skrzywdzony i porzucony w lesie jako szczeniak, po adopcji i długiej oraz kosztownej rehabilitacji wyrósł na fajnego miniowczarka :) Teraz ma już ok roku, ale nadal ma uszkodzony kręgosłup, niewładny ogon i przez to problemy z załatwianiem. Siostrze udało się uzbierać rogale na leczenie go nową metodą nawet dla ludzi, mianowicie przeszczepem komórek macierzystych. Jutro Kabuś zostanie poddany narkozie, a następnie przewieziony do normalnego szpitala, przebadany i poddany zabiegowi. W jego psim serduszku #tylkomirko więc trzymajcie kciuki by po obudzeniu zaczął śmieszkować ogonkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#psy #coolstory #feels #zwierzaczki #pokazpsa
kamdz - To jest Kabi #smiesznypiesek @kamdzowa. Wiele razy opisywana była już tutaj j...

źródło: comment_UFzqMkO4bSUM83BEACMu2VrWQCMFqOeS.jpg

Pobierz
  • 21
@kamdz: idea jak najbardziej słuszna, tylko mój pies mający zwyrodnienia stawów tylnych łap 7 miesięcy temu przeszedł kurację komórkami macierzystymi i preparatem o wysokiej zawartości płytek (może niezbyt precyzjnie się wyrażam). Zabieg przeprowadzał prekursor i największy specjalista od tej metody. Przez około tydzień po zabiegu było znacznie lepiej - ale to było działanie przeciwbólowe tego drugiego składnika. Byłem uprzedzony, że później się pogorszy, ale po około 3 miesiącach powinny pojawić się
@brak_nicku: niestety trudno przewidzieć jaka będzie reakcja organizmu. Mam nadzieje, ze będzie lepiej. Komórki będą podane do rdzenia kręgowego, żeby naprawialy od razu uszkodzone nerwy. U mnie będzie ten sam zestaw lekarzy jak na filmiku, tylko Hektor miał podawane do peknietej kosci, ktora nie chciala sie zrosnac. Za tydz. Hektor bedzie mial kolejny raz podane komorki, tym razem do krwi, wiec bez narkozy. https://m.youtube.com/results?q=hektor%20kom%C3%B3rki%20macierzyste&search_sort=relevance&search_type=search_all&uploaded=&sm=3 nie śpię od 5:00. A tak w
@kamdzowa: u mnie lekarz ten sam, z wagą mam problem w drugą stronę, bo po sterylizacji pies ciągle tyje i to pomimo podawania karmy weterynaryjnej w podobnej cenie. Trzymam kciuki, żeby w tym wypadku efekty były lepsze niż u nas (PS. mój pies też jest adoptowany 3 lata temu z fundacji, tyle że był po prostu oddany, nie był mocno zaniedbany czy schorowany).
@kamdz: @MooSK: @brak_nicku: @gdziemojimbuspiatka: @jaworr: @mojave: wołam, wróciliśmy. Niestety koszty podskoczyly znacznie, bo okazało się, że trzeba robić rezonans całego kręgosłupa, a nie tylko odcinka. To dobra wiadomość z jednej strony, bo nie znaleźli uszkodzenia w rdzeniu, teraz będą ciąć zdjęcia na 3mm. i szukać tego, co powoduje nietrzymanie moczu i kupy. Wobec ewidentnego braku uszkodzenia rdzenia, komórki zostały podane dożylnie. Za tydzień będą wyniki rezonansu
kamdzowa - @kamdz: @MooSK: @brak_nicku: @gdziemojimbuspiatka: @jaworr: @mojave: wołam...

źródło: comment_MSSlOhiD9TMUgbhU6slJ7I6M49TLuSVu.jpg

Pobierz