Wpis z mikrobloga

Łykamy nierozcieńczoną propagandę z @Andromeda_YT: (znowu)

W ostatnim odcinku dowiedzieliśmy się, że w jednej z rosyjskich wiosek od trzystu lat nie ma centralnego systemu zaopatrzenia w wodę, podczas gdy w Europie od XV wieku już można było korzystać z transmisji radiowych.

W dzisiejszym wydaniu dostarczono nam przerażających danych, według których Rosja zajmuje 84 miejsce na świecie pod względem jakości opieki medycznej.
(Andromeda ogłasza tutaj dane instytutu Legatum na temat Indeksu dobrobytu według wskaźnika Zdrowie)

Jak doszliśmy do takiego życia?!
(Prześledźmy ten ranking Rosji z ostatnich lat)

Legatum Prosperity Index (Health ranking):
2010 Rosja - 47 miejsce
2012 Rosja - 48 miejsce
2013 Rosja - 44 miejsce
2014 Rosja - 44 miejsce
2015 Rosja - 42 miejsce
2016 Rosja - 101 miejsce
2017 Rosja - 102 miejsce
2018 Rosja - 90 miejsce
2019 Rosja - 103 miejsce
2020 Rosja - 101 miejsce
2021 Rosja - 89 miejsce
2023 Rosja - 84 miejsce

Jak na mój gust, nie mamy tu do czynienia ze zbieraniem danych statystycznych czy badaniami naukowymi, ale z propagandowym szambem (Legatum Institute), które dwukrotnie zmieniło swoją metodologię i które jako jedyne wie, co należy rozumieć przez ten wskaźnik "Zdrowia".

Oczywiście wskaźnik ten nie ma nic wspólnego z jakością usług medycznych, a twierdzenie, podobnie jak Andromeda w filmiku, że są one gorsze w Rosji niż w praktycznie wszystkich innych byłych republikach radzieckich, jest po prostu powtarzaniem cudzych bzdur.

Miejmy nadzieję, że słynna youtuberka będzie w przyszłości bardziej krytyczna wobec swoich źródeł.
mobutu2 - Łykamy nierozcieńczoną propagandę z @Andromeda_YT: (znowu)

W ostatnim odci...

źródło: kit1

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mobutu2 przecież Andromeda to nie youtuberka, to jest projekt ABW itd, tam się pracuje na etacie, żeby robić takie filmiki i zbierać info, analizować to potrzebnie dużo czasu. Btw, znam jakość medycyny z byłego zsrr bezpośrednio, jakość była na wysokim poziomie wiedzy lekarskiej itp d, może sprzęt był inny nie taki innowacyjny ale jednak, w Rosji mogło to podupaść za te lata ale bez przesady. Oglądam rzadziej Andromedę, kiedyś nawet parę razy
  • Odpowiedz
to jest projekt ABW itd, tam się pracuje na etacie, żeby robić takie filmiki i zbierać info, analizować to potrzebnie dużo czasu.


@Grin78: Baza, klient zamawia budzenie na 6 rano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak na mój gust, nie mamy tu do czynienia


@mobutu2: Gówno obchodzi mnie twój gust. Nie raz produkowałeś rusofilskie wysrywy, masz zerową wiarygodność.
  • Odpowiedz
  • 1
@Grin78: Myślę, że problem z Andromedą zaczął się, gdy straciła takie źródło inspiracji, jak rozkminy pana Strełkowa, ponieważ Strełkow był krytyczny wobec Kremla, ale trzymał się po stronie Rosjan, więc była krytyka bez jawnej głupoty na temat wewnętrznej sytuacji współczesnej. Teraz Andromedzie pozostaje albo tłumaczyć propagandę Sołowjowa, którego odbiorcy nawet w Rosji nie postrzegają jako nic więcej niż mem, albo prymitywną propagandę ukraińską, jak w dzisiejszym wydaniu. Nie ma wielkiego sensu
  • Odpowiedz
Skoro wywołuje płacz czerwonych, to spełnia swoją rolę. Swoją drogą, to nie są jej filmy tylko z rosyjskich stacji, wiec do kogo macie żale o propagandę? Nie wołaj mnie więcej, tylko dlatego że masz ochotę popłakać, jak to rosiję oczerniają.
  • Odpowiedz
  • 0
Skoro wywołuje płacz czerwonych, to spełnia swoją rolę. Swoją drogą, to nie są jej filmy tylko z rosyjskich stacji, wiec do kogo macie żale o propagandę? Nie wołaj mnie więcej, tylko dlatego że masz ochotę popłakać, jak to rosiję oczerniają.


@Blackorange: Czy pokazać ci, ile popielniczek wylizałeś:
Legatum Institute - na zdięciu założyciele - wspólnicy globalnej firmy inwestycyjnej z Londynu.
Media "Ważne Historii" z którego pochodzi filmik ma siedzibę w Rydze,
mobutu2 - >Skoro wywołuje płacz czerwonych, to spełnia swoją rolę. Swoją drogą, to ni...

źródło: legatum

Pobierz
  • Odpowiedz