Wpis z mikrobloga

#angielski #nauka

Tyle lat nauki i dalej maks B2, macie jakieś dobre propozycje jak lepiej ogarnąć ten język? #!$%@? mnie to niesamowicie. Nie wiem, może jestem jakiś oporny na język, bo już nie wiem, o co chodzi.
  • 16
  • Odpowiedz
Chyba tylko immersja, musisz dużo słuchać rozmów i przede wszystkim sam rozmawiać, jak nie na żywo to poszukaj jakichś ludzi na appkach albo tutorów np na italki. Na tym poziomie to nie ma już co sobie zawracać głowy podręcznikami moim zdaniem
  • Odpowiedz
@Vanderwill bardzo pomoże. Regularne rozmowy z nativem i juz po paru miesiącach zobaczysz solidny progres. Naraz wtedy się #!$%@?, poznajesz nowe słowa, poprawiasz wymowę i sam musisz na bieżąco reagować i mówić. Na twoim poziomie to jedyne sensowne wyjście poza przeprowadzka za granicę.
  • Odpowiedz
Myślałem nad tymi stronami do rozmowy z ludźmi po angielsku, tylko zastanawiam się na, ile takie samo gadanie przyniesie wymierny skutek.


@Vanderwill: ale darmowymi? polecam sobie odpuścić XD to jest dobre dla ludzi a2 i słabe b1, spotkasz tam bardzo dużo ukrainców, naprawdę raz na 10 rozmów spotkasz może kogoś fajnego do którego warto wziąć kontakt, już chyba lepiej znalezc spoko tutora na preply, ale tutaj też musisz poszukać, boo wiekszość
  • Odpowiedz
Nie korzystałem z preply jeszcze ale to co pisze @razdwatrzy55 brzmi bardzo sensownie. Żeby przeskoczyć na C1 to już muszą to być raczej konkretne lekcje, a nie jakieś #!$%@? w internecie. No chyba, że w ogóle nie gadasz, to na początek się nada.
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Aplikacja na androida do automatycznej nauki.

Czyta i wyświetla automatycznie fiszki, robi quizy, działa z GoogleTranslate, zamienia tekst na interaktywne fiszki.

Konwertuje tekst w formacie: 👇

fraza - tłumaczenie
termin - definicja

na interaktywne fiszki 📚 ☝️

Obsługuje zamianę tekstu na mowę w różnych językach, po ustawieniu języków może czytać fiszki w dwóch językach.

Może uczyć 🏋🏻🚴🎮💪🎧 podczas zabawy, spacerów, zakupów i innych czynności.

Zestawy fiszek można tworzyć na stronie
  • Odpowiedz