Wpis z mikrobloga

#bmw #motoryzacja

Może ktoś przez to przechodził ostatnio i ma jakieś rady/protipy co do zakresu wymiany i problemów montażu/demontażu.

Zrobiłem cały zawias z przodu w E90 w zeszłym roku (wszystkie wahacze przód, drążki, końcówki, gumy stab+łączniki, amory P+T).
Czas na tylne wahacze bo na 99% wszystkie są ori i auto nie prowadzi się tak dobrze jak bym chciał + przy hamowaniu/przyśpieszaniu czuć, że dupa trochę luźna.
Wymiany wszystkiego chciałbym uniknąć, bo #!$%@? ze 3k a to już gruz i tak i nie chce mi się 2 dni siedzieć w garażu + na pewno #!$%@?ę jakąś śrubę, prasować tulei też bym chciał uniknąć, ale zrobię to jak trzeba będzie.

Więc pytanie do was - co trzeba z tyłu zrobić, żeby było dobrze a co można olać?
Na chłopski rozum, w najgorszym stanie będą tuleje, które są najmniejsze/najwęższe, bo dostają najbardziej w dupę.

Wahacze o numerach 14, 18 i 19 wydają się wystarczająco dobrze dostępne i nie trzeba nic prasować, więc zakładam, ze ich wymiana na nowe + nowe śruby i podkładki to dobry start tej roboty.

Zostają 2 dolne wahacze, a raczej ich tuleje gumowe/pływające. Czeka mnie płacz przy ich wymianie? Jakiś zestawik ktoś poleci żeby zrobić demontaż/montaż nowych? Czy zapomnieć o nich i udać, że są OK?
boa_dupczyciel - #bmw #motoryzacja

Może ktoś przez to przechodził ostatnio i ma jaki...

źródło: diag_433u

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: nie zobaczysz tego na szarpakach to jest cały problem :) masa beemek jeździ tak krzywo, a właściel czasem coś tam wymienia, luzów nie ma na przeglądzie i gdzie tu problem...

Auto leży na wózku właściwie, a to co pracuje na szarpakach to koła wzlędem sobie, czyli zawieszenie, ale buda stoi nieruchomo, podczas jazdy na budę działa na przykład wiatr, opór potwietrza a na mocowanie wózka napęd z dyfra i koła
  • Odpowiedz
@kipowrot: i tak mam przegląd to zrobienia to poproszę żeby zrobili tył.
aczkolwiek nie rozumiem argumentu dlaczego nie sprawdzi wózka na szarpakach? przeciaż gumy jak będą #!$%@? to przy ruchu tylnych kół przód-tył będzie widać, że wózek chodzi
  • Odpowiedz