Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś kto mógłby coś doradzić? Nasz 4 letni wykastrowany kot od piątku nie może się wysikać- zapalenie pęcherza/cewki moczowej, zwał jak zwał. W piątek i wczoraj normalnie bawił się, dzisiaj już trochę mniej, ma chęci do jedzenia (ale od zawsze je tylko suche- próbowałem to zmienić masę razy, bez skutku), niechętnie rusza wodę i dziś zaczął się chować. Jak nie śpi to co 5 minut chodzi do kuwety, siedzi tam jakiś czas i przechodzi do mycia.

Ale do rzeczy- wczoraj byliśmy i weta dyżurnego który dał zastrzyk z antybiotykiem i zalecił podawać 1x dziennie meloxidyl 0.5mg, ale czy to jest lek który powinien być przy tej chorobie? Niespecjalnie mu się poprawia, wręcz przeciwnie. No i jak go przekonać do picia wody? Robimy już kałuże na podłodze żeby trochę liznął ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jutro znowu do weta, tym razem naszego, znacznie lepszego #weterynaria #weterynarz #koty #smiesznekotki #zwierzaczki
tluczekdokartofli - Czy jest ktoś kto mógłby coś doradzić? Nasz 4 letni wykastrowany ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@tluczek_do_kartofli: meloxidyl to lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, myślę że.przy zapaleniu cewki to jak najbardziej wskazane żeby go podawać, pilnujcie żeby w kuwecie było czysto i jak najprędzej do zaufanego weta
  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju Karmel nienawidzi tuńczyka, ryb, mięs i wszystkiego co nie jest suche i nie chrupie. Próbowałem mu przez lata podawać różne rzeczy i nic, tym razem też nie zadziała ( ͡° ʖ̯ ͡°) za to kocha pietruche, przecisnąłem mu przez praskę kawałek, podałem z wodą i też pomimo zainteresowania tylko się oblizał i nie popił. Jutro na 17 mamy wizytę u weta
  • Odpowiedz
@bukimi @deptacz_gnoju @tHoePs @fizzly żona była u weta z samego rana. Miał bardzo duże kamienie w cewce moczowej. Karmelek zszedł podczas operacji bo było bardzo źle- w pęcherzu była już krew. Jego stan tak naprawdę zmieniał się z godziny na godzinę, dzisiaj był już na stole jeszcze przed otwarciem kliniki. Nie pomogło (,) Dał nam świetne 4 lata ten futrzak
  • Odpowiedz