Wpis z mikrobloga

104 190 + 5 + 7 + 9 + 10 + 3 = 104 224

Dzięki @ZgnilaZielonka ja też zrobiłem swój bikefisting (czy jakoś tak)

Pojechaliśmy sobie do Velolabu do Gdańska na badanie i dopasowanie rowera. Jeśli ktoś jest ciekaw jak to wygląda, to kilka słów poniżej.

Fisting czy jakoś tak zaczęliśmy od wywiadu. Agata, która robiła badanie zebrała wywiad: co mnie boli podczas jazdy, gdzie czuje dyskomfort itp. później dostałem do zrobienia między innymi przysiady, skłony, fitterka sprawdziła to, jak elastyczny jestem (jak nisko mogę schylic z wyprostowanymi plecami czy jak wysoko (leżąc) dam radę podnieść nogę). Ogólne sprawdzenie czy fizycznie jestem gramotny.

Później usiadłem na swoją szosę ustawiona na trenazerze gdzie dokonaliśmy wstępnych pomiarów i nagraliśmy na kamerze pozycję na rowerze.
Kolejnym krokiem było przejście na symulator. Tam dopasowaliśmy długość mostka, wysokość siodełka, szerokość kierownicy itp. w międzyczasie sprawdziliśmy gdzie mam największy nacisk stopy na wkładkę w bucie i pod to ustawiliśmy bloki w bucie (dołożyła mi do butów wkładki żeby stopa była bardziej stabilna).

Dostałem do testów kilka siodełek. Wybrałem najwygodniejsze dwa modele i na nich, już na moim rowerze sprawdziliśmy nacisk tyłka na siodło). Czyli fitterka założyła mi na siodełko matę, która mierzyła nacisk w czasie rzeczywistym. Później było już dopasowanie ustawień mostka, kierownicy i manetek.

Roznice na plus widać już od pierwszej, krótkiej jazdy. Fajna sprawa dla kogoś kto dużo jeździ albo planuje dużo jeździć na rowerze:)

#rowerowyrownik #mordimernaszosie

Skrypt | Statystyki
MordimerMadderdin - 104 190 + 5 + 7 + 9 + 10 + 3 = 104 224

Dzięki @ZgnilaZielonka ja...

źródło: temp_file1688982856262715774

Pobierz
  • 13